REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Avatar” pokonany. „Avengers: Koniec gry” najbardziej dochodowym filmem wszech czasów

Film „Avengers: Koniec gry” zdetronizował „Avatara”. Film MCU jest najbardziej dochodowym filmem wszech czasów.

22.07.2019
9:30
avengers koniec gry box office
REKLAMA
REKLAMA

W miniony weekend, zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, film Marvela zdetronizował obraz „Avatar” Jamesa Camerona. „Avengers: Koniec gry” jest teraz najbardziej dochodowym filmem wszech czasów. Nie poznaliśmy jeszcze dokładnej kwoty, ta ma zostać podana po podliczeniu sprzedaży z minionego weekendu.

Pobity rekord „Avatara” wynosi 2 mld 787 mln dol.

Film utrzymywał go od niemalże dekady.

Filmowi MCU pobicie tego rekordu zajęło ok. 3 miesiące. Obraz trafił niedawno ponownie do dystrybucji kinowej, w wersji rozszerzonej o dodatkowe sceny.

REKLAMA

Kevin Feige, szef studia Marvel, w niedzielę, podczas odbywającego się w San Diego Comic-Conu, pogratulował Jamesowi Cameronowi za tak długo utrzymywaną pierwszą pozycję. Feige zauważył też, że porównanie zysków nie obejmuje inflacji. Przez lata ceny biletów rosły, zatem porównanie zysków dwóch obrazów, których premiery dzieli 10 lat, jest trudne. Możliwe, że dzieło Camerona pewnego dnia znów trafił na pierwsze miejsce box office.

Jeszcze przed weekendem zarobek „Avengers: Koniec gry” wynosił 853 mln dol. w Stanach Zjednoczonych oraz 1,9 mld w innych krajach. W Polsce ekranizację film obejrzało 1,862 mln widzów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA