REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Avengers: Wojna bez granic z najszybszym miliardem dolarów na koncie. Nowe rekordy w drodze

Już teraz można ogłosić globalny sukces nowego filmu Marvela. Avengers: Wojna bez granic najszybciej w historii przekroczył granicę miliarda dolarów w światowym box office. Opowieść o walce tytułowej grupy z Thanosem jest jednym z najlepiej zarabiających filmów superbohaterskich w historii. A to dopiero początek bicia rekordów.

07.05.2018
12:35
avengers wojna bez granic
REKLAMA
REKLAMA

Według informacji Variety, Avengers: Wojna bez granic ma za sobą kolejne udane weekendowe podsumowanie. Film zarobił w drugim tygodniu w USA 112,5 mln dol., bijąc poprzedni rekord Marvela należący do Czarnej Pantery. Najlepszym drugim tygodniem wciąż może się pochwalić Przebudzenie Mocy, ale nie przeszkadza to nowemu filmowi Disneya świętować innego rekordu.

Nowi Avengersi zarobili najszybszy miliard dolarów w historii dystrybucji kinowej.

Zajęło im to zaledwie jedenaście dni. Avengers: Wojna bez granic już jest piątym najlepiej zarabiającym filmem superbohaterskim w historii. W tyle zostawił takie produkcje jak: Mroczny Rycerz, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów czy Mroczny Rycerz powstaje. A film dopiero czeka na premierę na rynku chińskim.

 class="wp-image-160326"

Wydaje się pewne, że nowa produkcja Marvela wkrótce wskoczy na pierwsze miejsce w tym zestawieniu. W większości pozytywne recenzje, a także udane otwarcia w krajach, gdzie filmy superbohaterskie zazwyczaj nie odnoszą wielkich sukcesów, jak na przykład w Rosji, zdają się to potwierdzać. Przed Avengers: Infinity War jeszcze niejeden tydzień obecności w kinach, dlatego pozostałe produkcje MCU w zestawieniu (cztery pierwsze miejsca, to właśnie filmy z uniwersum Marvela) mogą się obawiać o swoje rekordy.

REKLAMA

Na świetny wynik Avengers: Wojna bez granic wpływa też brak konkurencji.

Pozostałe hollywoodzkie studia nauczone przeszłymi porażkami nie chcą mierzyć się z największymi hitami Disneya. To zwyczajnie nieopłacalne. Siła nowego filmu o Avengers jest tak wielka, że obawiać mogą się też inne najlepiej zarabiające produkcje. Tym bardziej, że to jedynie preludium do wielkiego finału, jakim będzie Avengers 4. Już teraz trwają dywagacje, co do fabuły nadchodzącej superprodukcji. Włodarze Disneya mogą zacierać ręce. Królowanie MCU i Gwiezdnych wojen w światowym box office będzie dalej trwać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA