REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Barack Obama i Michelle Obama zrobią łącznie 6 filmów i seriali dla serwisu Netflix

Firma produkcyjna Higher Ground należąca do byłego prezydenta USA Baracka Obamy i jego żony Michelle zapowiedziała szereg następnych projektów tworzonych dla platformy Netflix. Na liście są thriller dla nastoletnich widzów, fabuła o pierwszym człowieku na Evereście, dokument o parkach narodowych i adaptacja powieści „Drzwi na Zachód”.

09.02.2021
11:06
barack obama michelle obama
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Barack Obama zdecydowanie nie może narzekać na nudę w trakcie swojej prezydenckiej emerytury. Nie tylko wciąż pełni bardzo ważną rolę w amerykańskiej polityce, ale też realizuje się coraz poważniej w branży rozrywkowej. W tej części działalności towarzyszy mu Michelle Obama, która sama w ostatnich latach doczekała się kilku książkowych bestsellerów. A strategicznym partnerem założonej przez prezydencką parę firmy produkcyjnej Higher Ground jest serwis Netflix, który początek współpracy z Obamami ogłosił już w maju 2018 roku.

Do tej pory w ramach wspólnej działalności obu firm powstały trzy filmy dokumentalne: doskonała, nagrodzona Oscarem „Amerykańska fabryka”, oparte na zapiskach Michelle Obamy „Becoming. Moja historia” oraz „Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych”. Wygląda jednak na to, że Higher Ground Productions ma ambicję odcisnąć piętno również na rynku produkcji fabularnych. Dlatego większość zapowiedzianych właśnie tytułów zostanie opartych na fikcji.

Netflix, Barack Obama i Michelle Obama zrobią razem co najmniej sześć kolejnych produkcji. W tym film „Exit West” i science fiction „Satellite”.

Jak podaje portal Hollywood Reporter, na najbardziej zaawansowanym etapie prac jest właśnie adaptacja bestsellerowej powieści „Drzwi na Zachód”. Fabuła książki autorstwa Mohsina Hamida kręci się wokół dwójki zakochanych, którzy zostają uwięzieni w kraju ogarniętym brutalną wojną domową. Bohaterowie postanawiają uciec, wykorzystując do tego magiczne drzwi prowadzące w różne zakątki zachodniego świata. Główną role w produkcji zagra Riz Ahmed, a reżyserem został Yann Demange.

REKLAMA

Oprócz tego firma Baracka i Michelle Obamów wyprodukuje także serial młodzieżowy „Firekeeper's Daughter” na podstawie niewydanej jeszcze powieści, która opowiada o 18-letniej rdzennej Amerykance w sekrecie pomagającej w policyjnym śledztwie dotyczącym jej rodzinnego rezerwatu. Wśród pozostałych zapowiedzianych projektów znajdziemy też film sci-fi „Satellite”, serial dokumentalny „Great National Parks” o najsłynniejszych światowych parkach narodowych, biograficzny film „Tenzing” o jednym z dwóch pierwszych zdobywców Mount Everest, a także dosyć enigmatyczną fabułę „The Young Wife”.

Netflix nie podał jeszcze dat premier powyższych tytułów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA