REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Batfleck może wrócić. Ben Affleck oficjalnie producentem filmu Batman

Filmowe adaptacje komiksów DC od kilku miesięcy otacza aura niepewności i chaosu. Wciąż nie wiadomo, o czym będzie najnowszy solowy film o Batmanie, ani nawet kto zagra Mrocznego Rycerza. Zwolennicy teorii powrotu Bena Afflecka dostali właśnie do ręki silny argument – aktor będzie producentem nadchodzącego filmu.

09.08.2018
19:56
batman affleck film
REKLAMA
REKLAMA

Worlds of DC to próba wyjścia z cienia Marvel Cinematic Universe. Próba, która ma szansę powodzenia, pod warunkiem, że Warner Bros. i DC w końcu ujednolicą swoją strategię. Na ten moment zupełnie różnorodne projekty filmowe obu partnerów wzbudzają chaos poznawczy.

W tym samym czasie powstają dwa solowe filmy o Jokerze, nowa produkcja z Harley Quinn jako bohaterką, sequel Legionu Samobójców (w jakiej roli pojawi się w nim ta sama postać?). Jak zaś potwierdził Deadline, w lutym ruszają zdjęcia do Flasha. Ostatnio pojawiły się także informacje o filmie z Supergirl w roli głównej. Produkcja nie ma jednak mieć nic wspólnego z istniejącym i stale rozwijanym serialem.

Gdzieś w tle tych wszystkich produkcji przewijają się nowe informacje o Batmanie. Już wkrótce mają się rozpocząć prace na planie zdjęciowym pełnometrażowego filmu w reżyserii Matta Reevesa. A jednak wciąż nie został skończony scenariusz i nie ma żadnych informacji na temat obsady.

 class="wp-image-190717"

Zdjęcia do filmu Batman ruszą już na wiosnę lub wczesne lato 2019 roku.

Nie oznacza to jednak, że o solowej produkcji poświęconej Mrocznemu Rycerzowi nic nie wiadomo. Reeves zdradził, że wbrew krążącym po sieci plotkom obraz nie będzie adaptacją komiksu Batman: Rok pierwszy. Obecnie reżyser pracuje nad scenariuszem produkcji i... spotyka się z Benem Affleckiem.

O ewentualnym udziale aktora w projekcie mówi się od ponad roku. Początkowo Affleck miał nawet sam reżyserować film o Batmanie, lecz po słabych wynikach finansowych jego ostatniego dzieła, Warner Bros. zmienił zdanie. To tylko kolejna z nieprzemyślanych decyzji wytwórni, która z pewnością wpłynęła na nastawienie aktora do roli Batmana.

Affleck jako Bruce Wayne był jednym z niewielu pozytywów filmu Batman v Superman. Od jakiegoś czasu nie chce się jednak jednoznacznie wypowiadać o swojej przyszłości w kontekście Batmana.

ben affleck wroci do roli batmana class="wp-image-190708"

To dziwi tym mocniej, że Ben Affleck jest wymieniony na nowej, właśnie uaktualnionej liście producentów projektu.

REKLAMA

Na rozpisce opublikowanej przez serwis Production Weekly jest także były szef DC Entertainment, Geoff Johns. Obaj mężczyźni wciąż mają dużą władzę w Worlds of DC. Trudno sobie jednak wyrazić producencki udział Afflecka, jeżeli aktor nie wcieli się jednocześnie w rolę Batmana.

W międzyczasie nie brakuje plotek, że Reeves poszukuje do roli w swoim filmie aktora młodszego od Afflecka o 15-20 lat. Czyżby więc Batman miał być częściowo prequelem, który otworzy drzwi do kolejnych adaptacji już z nowym aktorem? A może to Affleck wystąpi w filmie jedynie w niewielkim cameo? Nie wiadomo. Pytanie, czy ktokolwiek w Warner Bros. i DC wie, co zrobić z Batfleckiem, żeby nie zmarnować jego potencjału?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA