REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Komiksy

Kultowy komiks „Batman: Długie Halloween”, który zainspirował twórców „The Batman”, otrzyma film animowany

W trakcie niedawnego wydarzenia DC FanDome ogłoszono wiele nowych projektów wytwórni Warner Bros., które trafią na mały i duży ekran. A to jeszcze nie koniec dobrych wieści z obozu DC. Na przyszły rok zapowiedziano także powstanie dwóch filmów animowanych, które będą stanowić adaptację kultowego „Batman: Długie Halloween”.

26.08.2020
16:59
batman długie halloween
REKLAMA
REKLAMA

Składający się z 13 numerów komiks został oryginalnie wydany na przełomie 1996 i 1997 roku. Autorem scenariusza był Jeph Loeb a za stronę graficzną odpowiadał Tim Sale. Artystyczny duet miał za sobą już kilka wspólnych projektów, w tym trzy krótkie historie o Mrocznym Rycerzu zebrane potem w tomie „Batman: Haunted Knight”. Nikt nie mógł się jednak spodziewać, że „Batman: Długie Halloween” okaże się tak olbrzymim hitem.

Dzieło Loeba i Sale'a opowiada historię rozgrywającą się we wczesnych latach działalności Batmana. Mściciel z Gotham staje na łamach komiksu przed jednym z największych wyzwań w swojej dotychczasowej karierze. Tajemniczy seryjny morderca noszący pseudonim Holiday zabija swoje ofiary co miesiąc w trakcie jednego z ważnych świąt. Mroczny Rycerz we współpracy z prokuratorem Harveyem Dentem i kapitanem Jimem Gordonem musi poznać tożsamość Holidaya, a jednocześnie zażegnać poważny konflikt między walczącymi o wpływy w mieście kryminalnymi rodzinami Maronich i Falcone.

„Batman: Długie Halloween” zapisało się w dziejach branży komikowej jako jedna z najlepszych detektywistycznych opowieści. Seria zainspirowała też film „The Batman”.

Nowy film Matta Reevesa również ma opowiadać o śledztwie prowadzonym przez najlepszego detektywa w świecie DC i rozgrywa się w trakcie drugiego roku walki z przestępczością podjętej przez Mrocznego Rycerza. Opublikowany w ostatni weekend zwiastun jasno wskazuje też, że twórcom „The Batman” zależy na przekształceniu najważniejszych przeciwników Batmana w groźniejszych i bardziej realistyczne postaci, co było też jednym z celów „Batman: Długie Halloween”.

Dwuczęściowa animowana adaptacja komiksu Loeba i Sale'a nie jest notabene jedyną produkcją tego typu szykowaną przez DC i Warner Bros. Home Entertainment. Jak podaje portal Syfy Wire, Na początku 2021 roku zadebiutuje oryginalna produkcja zatytułowana „Batman: Soul of the Dragon” współtworzona przez Bruce'a Timma, czyli pomysłodawcę słynnego animowanego uniwersum DC. Tytuł opowie o starciu Batmana z przeciwnikiem z jego odległej przeszłości, w którym Mrocznemu Rycerzowi pomogą Richard Dragon, Ben Turner i Lady Shiva. Następnie na wiosnę DC wypuści animację „Justice Society World War II”. A potem przyjdzie czas na asa z rękawa obu firm.

REKLAMA

Dwie części animowanego „Batman: Długie Halloween” zadebiutują w lecie i na jesieni 2021 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA