REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Batman musi ustąpić swojemu lokajowi. Nadszedł czas na serial Pennyworth

Opowieści o superbohaterach są obecnie najbardziej dochodowym biznesem w Hollywood. Nie ma się co obrażać na rzeczywistość, tak już jest. Wykorzystać modę na tego typu produkcje postanowiła stacja Epix. Sposób, w jaki się do tego zabrała, jest jednak bardzo interesujący. Głównym bohaterem nowej serii będzie Alfred Pennyworth.

17.05.2018
9:32
Pennyworth to nowy serial w świecie Batmana. Z Alfredem w roli głównej
REKLAMA
REKLAMA

W historii tak dużego, jak i małego ekranu znalazło się miejsce na więcej niż jedną wersję Batmana. Mroczny Rycerz doczekał się wielu udanych i kilku fatalnych adaptacji, w pewnym momencie uznano jednak, że zasłużył na małą przerwę. Szalony pomysł, by Gotham było serialem pozbawionym (przynajmniej na początku) obecności Batmana, okazał się strzałem w dziesiątkę.

Nie pierwszy raz zobaczyliśmy, że świat Gotham City potrafi być pasjonujący nawet bez swojego bohatera. Poziom i wykonanie serialu Gotham wzbudzają mieszane uczucia, ale samo założenie nie jest błędne. Na bazie tej samej idei stacja Epix ma zamiar stworzyć dzięsięcioodcinkową serię o kamerdynerze Batmana, Alfredzie Pennyworthie.

Warto zaznaczyć, że Pennyworth nie będzie spin-offem Gotham.

Według informacji podanych przez portal Hollywood Reporter, to całkowicie osobna seria, do której zaangażowana zostanie nowa obsada i twórcy. Oba seriale łączyć będzie jedynie osoba showrunnera, czyli Bruno Hellera. To właśnie on stoi za pomysłem na Pennywortha, będzie także odpowiedzialny za scenariusz i produkcję. Reżyserem serialu został Danny Cannon.

michael caine alfred class="wp-image-164082"

Fabuła produkcji skupi się na wczesnych latach życia Alfreda, zanim został lokajem w posiadłości Wayne'ów. Dowiemy się z niej o działalności byłego żołnierza elitarnej brytyjskiej jednostki SAS. Pennyworth po zakończeniu służby zacznie działać na własną rękę i założy tajną organizację. Wkrótce potem rozpocznie współpracę z Thomasem Wayne'em. Stacja Epix należąca do koncernu MGM nie miała do tej pory wiele wspólnego z modą na produkcje superbohaterskie. Jej prezydent, Michael Wright, nie ukrywa jednak swojego zadowolenia z nabycia praw do produkcji:

Jako prawdziwi fani tych klasycznych postaci DC, a także wielbiciele talentu Bruno Hellera i Danny'ego Cannona, jesteśmy niezwykle podekscytowani. Epix stanie się domem dla tej fantastycznej opowieści o początkach Alfreda.

REKLAMA

W dotychczasowej historii Alfreda grało kilku różnych aktorów: Jeremy Irons, Michael Gough, Michael Caine, Alan Napier i William Austin. Najwięcej pochwał zdobyła kreacja Caine'a, który zdołał pokazać ojcowskie uczucia, których Pennyworth nabrał przez lata wobec panicza Bruce'a. Na ten moment nie wiadomo, którzy bohaterowie ( znani z komiksów DC oprócz Thomasa Wayne'a i Alfreda) pojawią się w serialu.

Inna produkcja Bruno Hellera, serial Gotham, jak się niedawno dowiedzieliśmy, otrzyma piąty sezon.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA