REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nietoperze zawitają do Arrowverse. W uniwersum pojawi się Batwoman

Zdarza wam się narzekać, że w Arrowverse brakuje odniesień do Batmana? Jeśli tak, to mamy dla was dobre wieści. The CW planuje wprowadzić do uniwersum Batwoman.

17.05.2018
21:25
Batwoman Arrowverse
REKLAMA
REKLAMA

Amerykańska stacja The CW może być najbardziej znana polskim widzom dzięki swoim produkcjom opartym na postaciach z komiksów DC. Wszystko zaczęło się w 2012 roku od serialu Arrow. Pozytywny odzew pociągnął za sobą kolejne tytuły – Flash, Supergirl czy DC’s Legends of Tomorrow.

Wszystkie serie osadzone są w tym samym uniwersum, znanym szerzej jako Arrowverse. To pozwala na wprowadzanie uniwersalnych postaci i umożliwia crossovery pomiędzy serialami. Fanom wciąż jednak brakowało odniesień do najbardziej znanych postaci z DC, jak choćby Batman. Teraz ma się to zmienić.

The CW zapowiedziało wprowadzenie do uniwersum Batwoman.

Taką informację podał Stephen Amell, odtwórca tytułowej roli w Arrow. Jego słowa potwierdził prezes stacji Mark Pedowitz, który zaznaczył, że bohaterka po raz pierwszy pojawi się w jakiejkolwiek produkcji aktorskiej. Postać ma pojawić się na ekranach w ramach rozbudowanego crossoveru pomiędzy serialami. Na ekranie zobaczymy ją prawdopodobnie w grudniu. Nie wiadomo jeszcze, w którym z seriali Batwoman zaliczy swój występ. Nieznane jest także nazwisko aktorki, która wcieli się w postać.

Batwoman zadebiutowała w komiksach DC w 1956 roku. Wówczas nazywała się Kathy Kane i wdawała się w romanse z Batmanem, zwalczając przy tym przestępczość w Gotham City. Postać nie była jednak zbyt popularna wśród fanów, więc jej miejsce zajęła Batgirl. Batwoman została zabita przez Ligę Zabójców, jednak wróciła do komiksów w 2006 roku jako Kate Kane.

Batwoman Arrowverse class="wp-image-164403"

Pedowitz wyjawił także, iż w Arrowverse pojawi się samo Gotham.

Nie chodzi bynajmniej o jakiś crossover z serialem Fox o tym tytule, który powoli zbliża się do swojego końca i wypuszczenia spin-offu. Zapewne bohaterowie z The CW odwiedzą własną wersję komiksowej metropolii.

REKLAMA

Nazwa miasta, a także nazwisko Bruce’a Wayne’a, pojawiły się już w ostatnim sezonie Arrow. Fajnie, że twórcy postanowili rozwinąć ten wątek, który na pozór wydawał się easter eggiem.

W Polsce seriale osadzone w Arrowverse, a także dwa pierwsze sezony Gotham, dostępne są na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA