REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Media

Poczuj się jak w filmie przyrodniczym BBC. Stacja robi niesamowitą wystawę w Polsce

Oglądanie wybuchu wulkanu czy zorzy polarnej w centrum Warszawy? Nieprawdopodobne, a jednak możliwe za sprawą multisensorycznej wystawy BBC Earth "Zjawiskowa Ziemia", inspirowanej najnowszą serią produkcji brytyjskiej telewizji.

28.10.2022
16:25
Multimedialna wystawa BBC Earth "Zjawiskowa Ziemia"
REKLAMA

Magiczne oblicze zorzy polarnej, pierwotna siła morskich fal, rozświetlające nieboskłon rozładowania atmosferyczne czy widowiskowe wybuchy wulkanów to spektakle zwykle dostępne dla szczęściarzy lub ryzykantów. Jednak dzięki multimedialnej wystawie BBC Earth każdy będzie mógł poobserwować je z bliska.

REKLAMA
Wystawa BBC Earth "Zjawiskowa Ziemia" class="wp-image-2048224"
fot. Marcin Zawadzki BBC Earth

– Koncepcja wystawy koncentruje się wokół doświadczenia niemożliwego. Postanowiliśmy, za pomocą wielokanałowych projekcji wideo i ścieżki dźwiękowej, przedstawić zjawiska przyrodnicze z całą ich wizualną mocą, tworząc momentami niemal abstrakcyjne obrazy. Niebezpiecznym i niedostępnym żywiołom, ujarzmionym dla widza przez technologię, oddajemy przestrzeń do swobodnej adaptacji, ukazując ich charakter, rytm, czasem ich rozmach i wielkość, innym razem intrygujący szczegół

– mówi kuratorka wystawy Marta Grytczuk.

Kiedy i gdzie można obejrzeć wystawę BBC Earth?

Wystawa zainspirowana jest najnowszą serią BBC Earth "Zjawiskowa Ziemia". Materiał uchwycony przez filmowców BBC został przekształcony na multisensoryczne widowisko łączące obraz i dźwięk. Odwiedzający będą mieli szansę doświadczyć potęgi zjawisk przyrodniczych, dotychczas niedostępnych z tak bliska. Całość będzie wyświetlana na 800 m2 przestrzeni ArtBox Experience w technologii 360° – tak, by każdy mógł całkowicie zanurzyć się w świecie barw, kształtów i dźwięków naszej planety.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w dniach 4-5 listopada od 16.00 do 22.00 w Fabryce Norblina.

Wystawa BBC Earth "Zjawiskowa Ziemia" class="wp-image-2048230"
fot. Marcin Zawadzki BBC Earth

Więcej o samych zjawiskach przyrodniczych można dowiedzieć się z programu "Zjawiskowa Ziemia", którego premiera odbędzie się na kanale BBC Earth 7 listopada o godz. 19.55. Nowe odcinki będą publikowane co tydzień w poniedziałek o tej samej porze.

REKLAMA

*Zdjęcie główne: fot. Marcin Zawadzki BBC Earth

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA