REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Pełen nowych scen materiał zza kulis 2. sezonu Belfra. Canal+ podgrzewa atmosferę przed premierą

Canal+ podgrzewa atmosferę przed premierą 2. serii swojego serialowego hitu. Pojawił się właśnie oficjalny, obszerny materiał z planu nowego Belfra.

10.10.2017
17:30
Belfer 2 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Wyniki oglądalności pierwszej serii produkcji Belfer nie zostawiły żadnych wątpliwości, że powstanie kontynuacja produkcji. Stacja Canal+ zdecydowała się nakręcić drugi sezon, którego pierwszy odcinek będzie miał premierę na antenie już 22 października. Machina promocyjna ruszyła.

Belfer 2 - making of:

Na kanale YouTube stacji Canal+ opublikowano dziś 20-minutowy materiał z planu Belfra. Aktorzy i filmowcy wypowiadają się na temat nadchodzącej produkcji, a krótkie wywiady przerywają kadry z planu i ujęcia z samego serialu.

Making of Belfra rozpoczyna się humorystyczną scenką, po której kadry z planu zmontowane zostały w rytm mocnej muzyki. Już na samym początku pojawiło się kilka wypowiedzi twórców, którzy opowiadają, jak zmieni się serial w tym roku.

Akcję przeniesiono do Wrocławia. Nowa sceneria dyktuje też zmianę klimatu, ze względu na m. in. poniemieckie kamienice. Zapowiedziano też, że w 2. serii będzie więcej scen z samochodami, w tym pościgów.

Belfer 2 sezon class="wp-image-92761"

Świat bohaterów Belfra bardzo szybko wywraca się do góry nogami.

Maciej Stuhr powraca jako tytułowy nauczyciel w nowym mieście, ale ze względu na przeniesienie akcji do innego miasta wymieniono resztę obsady. Pojawili się nowi uczniowie i nowi nauczyciele oraz postaci poboczne spoza szkolnych murów.

Aktorzy, wcielający się w te postaci, opowiadają nieco o swoich rolach, ale nie sprzedają w oficjalnym materiale żadnych spoilerów. Osoby przygotowujące materiał z planu zadbały o to, że nawet jeśli widzimy poszczególne sceny, to brakuje im kontekstu, by wywnioskować, jak potoczy się historia.

Nic dziwnego - rozwój fabuły i zakończenie 2. serii Belfra, są pilnie strzeżoną tajemnicą.

Co prawda materiał Belfer. Sezon 2 | making of zdradza, że sporą rolę odegrają funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, ale nie daje odpowiedzi na pytanie, czego konkretnie szukają we wrocławskiej szkole. Widzowie będą musieli się szukać tej odpowiedzi razem z tytułowym bohaterem.

Odtwórca belfra przekonuje, że nowy rozdział tej historii bardzo szybko serwuje mocne uderzenie, które ma przykuć widzów do ekranu. Po seansie pierwszego odcinka wiem, że nie żartuje i też nie mogę się doczekać dalszego ciągu.

Belfer 2 zadebiutuje na antenie Canal+ 22 października o 21:30.

W nowym sezonie w tytułowej roli powróci Maciej Stuhr. Partnerować mu będą na ekranie Michalina Łabacz, Zofia Wichłacz, Eliza Rycembel, Bartosz Sak, Damian Kret, Adrian Zaremba, Jakub Gąsowski, Stanisław Linowski, Maja Szopa, Paulina Walendziak, Monika Roszko i Aleksander Sosiński.

REKLAMA

Za scenariusz 2. sezonu Belfra odpowiada 4-osobowy zespół, w którego skład wchodzą m. in. Monika Powalisz i Jakub Żulczyk. Miałem okazję z nimi porozmawiać na temat nadchodzącej produkcji. Wyjaśnili, w jaki sposób podeszli do zmiany miasta, w którym działa tytułowy bohater.

Na łamach Spider’s Web możecie także przeczytać już recenzję pierwszego odcinka 2. serii Belfra.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA