REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Polacy nadal kochają Harlana Cobena. „Bez pożegnania” podbiło w tym tygodniu Netfliksa

Miniony tydzień to był na Netflix Polska zdecydowanie czas Harlana Cobena. Nowy serial oparty na jego książce zgarnął bez większych problemów największą liczbę punktów ze wszystkich tytułów chętnie oglądanych przez rodzimych widzów. Co jeszcze cieszyło się popularnością obok „Bez pożegnania”?

21.08.2021
11:07
netflix top 10 bez pożegnania harlan coben
REKLAMA

Wcześniej „W głębi lasu” i „Niewinny”, a teraz też „Bez pożegnania”. Adaptacje książek amerykańskiego mistrza thrillerów wciąż są w cenie na platformie Netflix. Inne nowości, które w ostatnim czasie radziły sobie wyjątkowo dobrze, to zaś „Czarna wyspa” i „Beckett”. Pełna dziesiątka najpopularniejszych produkcji tygodnia poniżej.

REKLAMA

Netflix TOP 10 – Polacy wciąż kochają Harlana Cobena:

10. Czarna wyspa (nowość)

Część czytelników może ten fakt zaskoczyć, ale niemieckie filmy i seriale od lat cieszą się dużą popularnością wśród polskich użytkowników Netfliksa. Kolejną nowością znad Renu, która przyciągnęła uwagę Polaków jest thriller „Czarna wyspa”. Produkcja kręci się wokół coraz bardziej niepokojącej relacji łączącej osieroconego nastolatka i tajemniczą nauczycielkę, która zajmuje się jego klasą w ramach zastępstwa.

Wynik: 13 punktów

9. Vivo (spadek o sześć miejsc)

„Vivo” to kolorowa animacja o przygodach utalentowanego muzycznie kinkażu, który udaje się w podróż, by dostarczyć do celu piosenkę stworzoną przez starego przyjaciela. Tytułową rolę w angielskiej wersji językowej odtwarza Lin-Manuel Miranda. Animacja pierwotnie miała trafić do kin, ale z powodu trudnej sytuacji pandemicznej wytwórnia Sony Pictures zdecydowała się ją sprzedać Netfliksowi.

Wynik: 19 punktów

8. Riverdale (powrót do zestawienia)

„Riverdale” nie jest oryginalną produkcją firmy Netflix, ale polskim widzom od lat jednocześnie kojarzy się z tą platformą. Wszystko z uwagi na debiutujące tutaj dzień po amerykańskiej premierze odcinki kolejnych sezonów. Przyzwoity wynik „Riverdale” z tego tygodnia to bezpośredni skutek premiery dwóch kolejnych odcinków z powracającego właśnie 5. sezonu szalonego teen drama.

Wynik: 23 punkty

7. Koci domek Gabi (powrót do zestawienia)

Przeznaczony dla najmłodszych dzieci serial „Koci domek Gabi” dobrze punktuje już od ponad tygodnia, czyli od momentu premiery 2. sezonu. Twórcy tej edukacyjnej produkcji łączącej fragmenty aktorskie z urokliwą animacją wyraźnie trafili do serc dzieci. Starsi posiadacze Netfliksa chętnie korzystają w ten sposób z serwisu i to się już raczej nie zmieni.

Wynik: 24 punkty

6. Beckett (nowość)

John David Washington w ostatnim czasie chętnie współpracuje z platformą Netflix, bo „Beckett” to kolejny pełnometrażowy filmu debiutujący tam w ciągu kilku miesięcy (poprzednim był kameralny dramat „Malcolm i Marie”). Dostępny od kilku dni „Beckett” obiecuje znacznie więcej akcji, suspensu i polityczną intrygę, w którą przypadkiem wmiesza się amerykański turysta.

Wynik: 33 punkty

5. Bloodshot (awans o jedno miejsce)

Vin Diesel w ostatniej dekadzie skupił się głównie na rozwijaniu serii „Szybcy i wściekli”, ale od czasu do czasu pojawia się też w innych produkcjach. Do tej pory największym sukcesem cieszył się grany przez niego Riddick, ale sądząc po wynikach Netflix TOP 10, polscy widzowie mają nowego faworyta. Jest nim pochodzący z komiksów wydawnictwa Valiant najemnik Bloodshot.

Wynik: 41 punktów

4. Hit & Run (spadek o trzy miejsca)

Izraelski thriller „Hit & Run” nie utrzymał długo korony najpopularniejszego serialu Netflix Polska. Już po tygodniu produkcja poświęcona byłemu szpiegowi, który bada sprawę śmiertelnego potrącenia swojej ukochanej żony, ustąpiła innym. I to w sposób na tyle wyraźny, że wypadła nawet poza podium.

Wynik: 45 punktów

3. The Good Doctor (spadek o jedno miejsce)

Seriale medyczne to w okresie pandemii COVID-19 istny konik polskich widzów. Najpierw ich uwagę na wiele tygodni przyciągnął „Szpital New Amsterdam”, a teraz dokładnie taki sam scenariusz powtarza się przy „The Good Doctor”. Produkcja kręci się wokół losów młodego lekarza ze spektrum autyzmu, który próbuje przekonać nowych kolegów do swoich metod.

Wynik: 52 punkty

2. The Kissing Booth 3 (awans o sześć miejsc)

Bohaterowie serii „The Kissing Booth” powrócili na platformę Netflix po raz trzeci i ostatni. Część fanów wyraziła z tego powodu swoje niezadowolenie, ale wychodzi na to, że mamy do czynienia z niezłym domknięciem trylogii o nastoletnich miłościach i dramatach. Szefowie serwisu mogą też być zadowoleni z oglądalności hitu, który drugi tydzień z rzędu wspina się w górę naszej topki.

Wynik: 60 punktów

1. Bez pożegnania (nowość)

REKLAMA

Harlan Coben znajdzie nad Wisłą jeden z najwierniejszych i najgłośniejszych fanklubów swojej prozy. Doskonale świadczą o tym wyniki kolejnych adaptacji jego książek, które notorycznie wygrywają rankingi Netflix TOP 10. Tym razem na szczycie listy popularności znalazł się francuski thriller „Bez pożegnania”, którego recenzję znajdziecie na Rozrywka.Blog.

Wynik: 62 punkty

*Autorem zdjęcia głównego jest Magali Bragard/Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA