REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Rodzina Bezczela podaje prawdopodobną przyczynę śmierci rapera i dementuje nieprawdziwe informacje

Polskie środowisko hip-hopowe od rana żegna jednego ze swoich najbardziej niezwykłych członków Michała Banaszka ps. Bezczel. Właśnie dowiedzieliśmy się, w jakich okolicznościach raper zmarł. Sprawę postanowiła wyjaśnić rodzina zaniepokojona pojawiającymi się w sieci plotkami.

22.09.2021
14:48
bezczel raper nie żyje przyczyny śmierci
REKLAMA

Pierwsze jeszcze nieoficjalne informacje o śmierci Bezczela pojawiły się w sieci wczoraj wieczorem. Nie minęło dużo czasu, a nieszczęśliwą wiadomość potwierdziła oficjalnie wytwórnia muzyczna Step Records. Dziś od rana w emocjonalnych wiadomościach Bezczela pożegnały takie tuzy rodzimego rapu jak Liroy, Kafar, Peja, Eldo czy Paluch. Wielu z nich w swoich postach wspominało o problemach Michała Banaszka i rozmaitych demonach, z którymi musiał walczyć w trakcie swojego 37-letniego życia.

To z kolei pobudziło fanów muzyka i postronnych internatów do rozpoczęcia dyskusji o możliwych przyczynach śmierci Bezczela. W sieci można było znaleźć kilka teorii, ale nie ma większego sensu ich tutaj powtarzać. Tym bardziej, że nieprawdziwe doniesienia na ten temat wzbudziły niepokój pogrążonej w żałobie rodzinie Banaszka. W jej imieniu oficjalne oświadczenie w tej sprawie przygotowało więc Step Records. Opublikowano je na Instagramie i Facebooku wydawnictwa płytowego.

REKLAMA

Przyczyna śmierci Bezczela, czyli Michała Banaszka, to prawdopodobnie zatrzymanie akcji serca.

W emocjonalnej wiadomości członkowie Step Records podkreślili ponadto, że Bezczel był nie tylko świetnym raperem, ale przede wszystkim serdecznym i dobrym kolegą. Z tego powodu poproszono o uszanowanie żałoby najbliższych i nieszerzenie nieprawdziwych doniesień na temat przyczyn jego śmierci. Podobny sentyment płynie też właściwie z wszystkich komentarzy zamieszczonych pod facebookowym postem, gdzie wielu fanów temperuje domorosłych poszukiwaczy sensacji.

Do najgłośniejszych dokonań Bezczela należą albumy „A.D.H.D.” z 2013 oraz nagrany wraz z Chadą i Zbukiem „Kontrabanda: brat bratu bratem”. Oba longplaye osiągnęły status złotej płyty. Białostocki artysta współpracował też z innymi twórcami z polskiej sceny hip-hopowej, by wspomnieć tylko Quebonafide, Peję, Kaena, Zeusa, Hukosa czy Tego Typa Mes. Wielu z nich poświęci najbliższe dni i tygodnie na wspominaniu zmarłego kolegi.

REKLAMA

*Zdjęcie główne pochodzi z serwisu YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA