REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Bill Cosby molestował 16-latkę. Do więzienia nie wróci, ale wybuli pół miliona dolarów

W lipcu 2021 roku Bill Cosby wyszedł z więzienia - unieważniono bowiem jego wyrok za napaść na tle seksualnym. Rok później zapadła kolejna decyzja sądu: tym razem aktor i komik został uznany winnym molestowania 16-letniej Judy Huth. Sprawia miała miejsce prawie 50 lat temu, ale sprawiedliwości stało się zadość. Bill Cosby do więzienia nie wróci, ale będzie musiał sporo zapłacić.

22.06.2022
9:55
bill cosby judy huth wyrok pół miliona odszkodowanie
REKLAMA

Bill Cosby to kultowy komik, aktor, aktywista społeczny, kompozytor i osobowość telewizyjna. W 2014 roku jego nazwisko po latach przerwy wróciło do medialnego obiegu. Niestety, za sprawą kolejnych formułowanych wobec niego w przestrzeni publicznej zarzutów o molestowanie seksualne (w sumie oskarżyło go ponad 60 kobiet). To właśnie jego sprawa była jednym z pierwszych dużych następstw ruchu #MeToo.

W 2021 roku Cosby złożył wniosek o zwolnienie warunkowe, lecz je odrzucono, bo aktor nie poddał się zaleconej terapii dla seksualnych przestępców i nie okazał skruchy. Ostatecznie Bill Cosby opuścił jednak więzienie po ponad dwóch latach odsiadki. Amerykański sąd stwierdził bowiem, że porozumienie z poprzednim prokuratorem uniemożliwiło postawienie zarzutów. Decyzja o oswobodzeniu była wynikiem procesowych uchybień. Prawnicy ofiar komentowali wyrok mówiąc, że sytuacja jest nie do pomyślenia, bo przecież wina aktora jest ewidentna. Co potwierdza kolejny wyrok w jego sprawie.

REKLAMA

Bill Cosby ponownie uznany winnym - ma zapłacić pól miliona dolarów.

Ława przysięgłych w Los Angeles uznała, że słynny amerykański aktor w 1975 r. dopuścił się napaści seksualnej na 16-letnią wówczas dziewczynę, Judy Huth. Zarządzono odszkodowanie (pół miliona dolarów), ale ławnicy nie przyznali jej pieniędzy za szkody moralne.

Bill Cosby winny molestowania seksualnego

Bill Cosby znał wiek Huth i jej przyjaciółki, gdy upił je i zabrał do rezydencji Playboya (tam przedstawiał dziewczyny jako 19-latki). Na miejscu zaczął molestować je seksualnie - nie powstrzymało go zapewnienie, że Huth ma 15 lub 16 lat. "On nie przestawał. Po prostu zamknęłam oczy. To było tak szybko. Może pięć minut" - opowiadała ofiara.

Cywilny proces przeciwko Cosby'emu trwał od 2014 roku. Huth wniosła pozew m.in. o napaść i pobicie - jej sprawa jako pierwsza doczekała się procesu. Według CNN prawnicy Cosby'ego traktują brak moralnego zadośćuczynienia jak zwycięstwo. Sam aktor nie pojawił się na rozprawie. Zamierza za to złożyć apelację.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

REKLAMA

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

Zdjęcie główne: Randy Miramontez/shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA