REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gwiazdy kina superbohaterskiego w obsadzie „Black Mirror”. Co wiemy o 5. sezonie serialu?

Po „Bandersnatch” apetyt na nowy sezon „Black Mirror” wydaje się być jeszcze większy. Rozbudzić go może także informacja, że do obsady trafiły gwiazdy filmów Marvela i DCEU. Co do tej pory wiemy o 5. sezonie serialu Netfliksa?

21.03.2019
15:57
black mirror Anthony Mackie
REKLAMA
REKLAMA

„Black Mirror” to z pewnością jedna z najpopularniejszych i najbardziej uznanych oryginalnych serii platformy. To o tyle zabawne, że początkowo serial nie był tworzony z myślą o serwisie. Ten jednak nabył do niego prawa po 1. sezonie i trzeba przyznać, że jego decydenci wiedzieli co robią.

Wkrótce mamy doczekać się kolejnej porcji odcinków. A jak poinformował Deadline w obsadzie zobaczymy Anthony’ego Mackiego znanego z roli Falcona w Kinowym Uniwersum Marvela. Oprócz niego zaangażowany został także Yahya Abdul-Mateen II, czyli David Kane aka Czarna Manta z „Aquamana”. Niestety nie wiemy, w kogo wcielą się aktorzy. Netflix zdradził zresztą bardzo niewiele na temat nowych odcinków „Black Mirror”, spróbujmy jednak zebrać w całość to, co już wiadomo.

„Black Mirror” – wszystkie informacje w jednym miejscu:

Kiedy premiera?

Produkcja nowego sezonu zaczęła się na początku 2018. Spodziewano się, że nowe odcinki zadebiutują przed końcem zeszłego roku, ale stało się inaczej. Zamiast 5. Sezonu otrzymaliśmy interaktywne „Bandersnatch”.

Netflix nie podał daty premiery kolejnej serii, ale wielce prawdopodobnym jest, że otrzymamy je pod koniec 2019. 3. Sezon debiutował w drugiej połowie października, zaś 4. można było oglądać z końcem grudnia. Bardzo możliwe, że ten trend będzie kontynuowany.

„Black Mirror” wróci do historii z przeszłości?

Niektórzy fani nawoływali do powrotu do poprzednich historii z „Black Mirror” i rozwinięcia ich w nowych odcinkach. Mowa była zwłaszcza o odcinku „San Junipero”. Cahrlie Brooker uciął te spekulacje w rozmowie z NME:

Kontynuacji „San Junipero” mówię nie. Nie sądzę, abyśmy wrócili do tych postaci, chyba że dostaniemy naprawdę, naprawdę dobry powód. Bardzo wątpię, żebyśmy poświęcili temu odcinek. Może to pomysł na jakąś powieść graficzna lub coś podobnego.

Czego spodziewać się po nowym sezonie?

Charlie Brooker mówił, że będzie to charakterystyczna „mieszanka” nihilistycznego wydźwięku serialu i nieco lżejszych odcinków. Twórcy zaznaczyli również, że wcześniejsze sugestie mówiące, że nowe odcinki będą bardziej jawne politycznie, nie są wyssane z palca.

W obsadzie znalazła się Miley Cyrus.

Jak podawał Hollywood Reporter w przynajmniej jednym z nowych epizodów pojawi się amerykańska gwiazda, Miley Cyrus. Niestety, na ten moment nie wiadomo, jaką rolę otrzyma. Zdjęcia z jej udziałem były realizowane w Południowej Afryce.

Kiedy dostaniemy zwiastun?

REKLAMA

Trudno stwierdzić. Jednak w przypadku „Bandersnatch” zapowiedź pojawiała się zaledwie dzień przed premierą. Możliwe, że i w tym przypadku twórcy zdecydują się na taki krok, skoro niemal wszystkie szczegóły na temat projektu są trzymane w tajemnicy.

Wcześniejsze sezony „Black Mirror” są dostępne na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA