REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

„Bandersnatch” to dopiero początek. W 2019 roku pojawi się 5. sezon „Black Mirror”. Co wiemy o produkcji?

„Black Mirror” to jedna z najważniejszych produkcji serialowych ostatnich kilkunastu lat. Autorskie dzieło Charliego Brookera miało swoje wzloty i upadki, ale odkąd nowe sezony zaczęły pojawiać się na Netfliksie popularność serii osiągnęła rekordowy pułap. Fani nie mogą doczekać się 5. sezonu serialu, o którym powoli dowiadujemy się coraz więcej szczegółów.

02.01.2019
20:29
black mirror sezon 5
REKLAMA
REKLAMA

Pod koniec roku o „Black Mirror” było znowu głośno przede wszystkim ze względu na interaktywny film „Czarne lustro: Bandersnatch”, który trafił na Netfliksa 28 grudnia i z miejsca podbił serca wielu widzów. Nie jest to ani pierwsza, ani nawet najbardziej rewolucyjna próba stworzenia filmowej opowieści, w której to widz decyduje o losach bohaterów. Twórcy „Bandersnatch” dodali jednak do pomysłu niepokojącą aurę i tematy znane z serialu.

Sukces filmu Netfliksa na pewno cieszy osoby pracujące przy projekcie, bo jak zdradził Charlie Brooker w rozmowie z portalem Hollywood Reporter, było to niezwykle trudne i czasochłonne zajęcie. Stworzenie interaktywnej produkcji zajęło mniej więcej tyle czasu, co zrobienie czterech pojedynczych epizodów antologii. Na długość prac wpłynął też fakt, że „Czarne lustro: Bandersnatch” było dla twórców zupełnie nowym wyzwaniem. Zwłaszcza pod względem technologii. To właśnie na potrzeby produkcji zostało opracowane narzędzie Branch Manager, które Netflix ma zamiar wykorzystywać w przyszłych dziełach tego typu. A takie powstaną zapewne już wkrótce.

Nie wszystkie informacje ujawnione przy okazji premiery filmu ucieszą jednak fanów serialu. 5. sezon „Black Mirror” opóźni się ze względu na długi czas pracy nad „Bandersnatch”.

W międzyczasie zespół Brookera wciąż przygotowuje odcinki nowego sezonu. Sam pomysł na film wziął się właśnie podczas dyskusji nad scenariuszami piątej odsłony serialu. Równie ważnym zadaniem jak opracowanie technologii, było stworzenie interesujących bohaterów, których historia będzie wiarygodna i wciągająca mimo alternatywnych zakończeń. Można dyskutować o tym, na ile się to udało, ale twórców na pewno warto pochwalić za podjęcie tej próby. Nawet jeśli przez to „Czarne lustro” powróci na Netfliksa później niż pierwotnie planowano.

Black Mirror sezon 5 - co wiemy?

Kiedy dokładnie to będzie? Najnowsza odsłona została zapowiedziana na 2019 rok i według nieoficjalnych zapowiedzi to jedno ma się nie zmienić, nawet mimo opóźnienia. Warto przy tym pamiętać, że wbrew wcześniejszym przewidywaniom „Bandersnatch” nie jest częścią 5. sezonu, a oddzielnym tworem.


Oczywiście, również w tym spin-offie nie brakuje nawiązań do wcześniejszych odcinków oraz meta komentarzy. Mimo wszystko twórcy potwierdzają, że piąty sezon nie będzie bezpośrednio wynikać z fabuły „Bandersnatch” (a o tym spekulowała przed premierą część fanów serii). O czym będzie dokładnie najnowsza część serialu?

Na ten moment nie wiadomo w tym temacie niczego pewnego. Nie potwierdzono także obsady, a Brooker i współpracująca z nim Annabel Jones odmówili rozmowy na ten temat z dziennikarką Hollywood Reporter. Jedyne znana osoba, która wystąpi w nadchodzącym sezonie, sama zdradziła to przed czasem. Mowa o piosenkarce Miley Cyrus, która potwierdziła to w rozmowie z prowadzącym talk show, Howardem Sternem.

Wcześniejsze sezony „Black Mirror” są dostępne na platformie Netflix.

REKLAMA

_________________________________________________________________________________________

Dziękujemy, że wpadłeś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA