REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Do grona kompozytorów Blade Runnera 2049 dołącza Hans Zimmer

Strach otworzyć lodówkę, bo może nagle wyskoczyć z niej Hans Zimmer z nową melodią na ustach. Nie powinno nam to jednak przeszkadzać, Zimmer ma odpowiedni talent, by wzbogacić Blade Runnera 2049 swoją twórczością.

31.07.2017
15:54
Blade Runner 2049 Hans Zimmer
REKLAMA
REKLAMA

Pozostało już nieco ponad dwa miesiące do premiery jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Mam tu na myśli następcę Łowcy androidów, a więc film Blade Runner 2049. Prace nad nim w zasadzie są już ukończone, obraz przygotowywany jest już do kinowej premiery. Dlatego informacje, do których dotarł magazyn Variety są dość… zaskakujące.

Wynika z nich, że Denis Villeneuve zaangażował Hansa Zimmera do napisania części muzyki do filmu. Kompozytor jest zapewne znany większości z was, odpowiedzialny jest za bardzo wiele kompozycji w kasowych filmach, zaś jego najnowsze dzieło to ścieżka do filmu Dunkierka.

Hans Zimmer w Blade Runner 2049? To super, ale co z dotychczasową muzyką?

Do dziś (a konkretniej, do wczoraj) wiedzieliśmy, że muzykę do Blade Runnera 2049 napisze Jóhann Jóhannsson. To kompozytor, z którym Denis Villeneuve – reżyser filmu – współpracuje od lat. To on stworzył muzykę do Nowego początku, Sicario czy Labiryntu. Jóhannsson wypowiadał się w mediach o tworzeniu muzyki do Blade Runnera i zabawie motywami, które stworzył na potrzeby poprzedniego filmu Vangelis.

Zimmer nie zastąpi Jóhannssona. Ma zapewnić dodatkowe motywy muzyczne, które zostaną napisane wspólnie z głównym kompozytorem. Biorąc pod uwagę czas do premiery filmu, obaj panowie będą mieli bardzo stresujące zadanie.

REKLAMA

To nie pierwszy raz, gdy kompozytor muzyki ma na ostatnią chwilę przygotować dodatkowe motywy. Najgłośniejszy przypadek ostatnio to muzyka do filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, gdzie Michael Giacchino zastąpił Alexandre’a Desplata mając raptem miesiąc na ułożenie nowej muzyki.

Blade Runner 2049 ma pojawić się w polskich kinach 6 października bieżącego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA