REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Mamut na planie! Uwaga! Mamut na planie! Nowe zdjęcia z planu prequela serialu „Gra o tron”

Prace na planie prequela „Gry o tron”, zatytułowanego „Bloodmoon” rozpoczęły się w zeszłym tygodniu. Teraz, dzięki czujnemu oku fanów, dostajemy pierwsze zdjęcia z planu produkcji.

25.06.2019
20:57
Bloodmoon - prequel serialu Gra o tron
REKLAMA
REKLAMA

Być może jednak sformułowanie „z planu” jest nieco na wyrost. Na dotychczasowych zdjęciach, prezentowanych przez użytkownika Twittera, działającego pod nazwą @BloodmoonIRL, widać wprawdzie fragmenty planu zdjęciowego w Irlandii Północnej, ale dotychczas prezentują one jedynie elementy konstrukcji czy przyczep z logo producenta.

Ostatnia aktualizacja na profilu wzbudziła jednak wyraźne zainteresowanie fanów. Co przedstawia nowa fotografia, że pobudziła wyobraźnię miłośników serialu fantasy?

Zdjęcie, wykonane gdzieś w okolicy Parku Marble Arch Caves, niedaleko granicy z Irlandią, przedstawia znak drogowy, na którym widnieje podobizna mamuta. Spostrzegawczy Internauci szybko wychwycili, że znak przypomina podobne symbole, które pojawiały się na terenie Irlandii Północej podczas prac nad oryginalną serią „Gry o tron”. Fakt, że na obrazku, zamiast liter „GOT” pojawił się mamut, kazał wielu widzom zastanowić się czy te stworzenia nie pojawią się przypadkiem w nowej produkcji, osadzonej w tysiące lat przed wydarzeniami z hitowego serialu.

Wiele osób podkreśla, że nie byłoby w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że mamuty pojawiły się przecież w samej „Grze o tron”. Miało to miejsce w dziewiątym odcinku 4. sezonu „The Watchers on the Wall”, gdy Dzicy atakują Czarny Zamek. Biorąc pod uwagę, że prequel ma opowiadać o „zupełnie innym świecie Westeros”, (jak w wywiadach podkreślał sam George R.R. Martin, współtwórca scenariusza nowego serialu), w którym obecność mitycznych stworów oraz objawów magii nikogo nie dziwi, również pojawienie się mamutów, chodzących przecież także po naszej prawdziwej Ziemi, nie powinien być niczym zaskakującym.

Czy znak jest jednak tylko mrugnięciem w stronę fanów, czy potwierdzeniem obecności zwierząt w świecie serialu, dowiemy się pewnie dopiero, gdy kolejne zdjęcia z planu ujrzą światło dzienne. Albo gdy HBO zaprezentuje oficjalne materiały promocyjne swojej nowej produkcji.

REKLAMA

Premiera serialu przewidziana jest na 2020 rok. Osiem sezonów serialu "Gra o tron" dostępnych jest natomiast na platformie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA