REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Wołoszański wraca do TVP po wyborach

Telewizja Polska w listopadzie tego roku planuje przywrócić do ramówki TVP Historia powtórki hitowych programów Bogusława Wołoszańskiego "Sensacje XX wieku" oraz "Encyklopedia II wojny światowej". Z kolei w tym samym miesiącu do Polsat Play trafi też nowy sezon "Tajnej historii XX wieku" Wołoszańskiego, który w niedzielę w wyborach parlamentarnych został wybrany na posła KO.

18.10.2023
11:41
Bogusław Wołoszański TVP
REKLAMA

W połowie sierpnia tego roku, gdy okazało się, że Bogusław Wołoszański kandydować będzie do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej, narracja TVP dla autora flagowych programów historycznych była wroga. W Wiadomościach TVP przedstawiony został jako tajny współpracownik SB. Nie wspomniano też o programach, które prowadził. Następnego dnia usunięte zostały z ramówki Telewizji Publicznej dwa programy Bogusława Wołoszańskiego: "Sensacje XX wieku", a także "Encyklopedia II wojny światowej".

REKLAMA

O TVP przeczytasz więcej w Spider's Web:

TVP w sierpniu zdjęła hitowe programy Wołoszańskiego z ramówki. W listopadzie chce je przywrócić.

Telewizja Polska tłumaczyła zdjęcie programów z anteny zaangażowaniem politycznym Wołoszańskiego.

Przerwa w emisji programów, których twarzą jest pan Bogusław Wołoszański jest podyktowana jego zaangażowaniem politycznym. Ekspozycja na antenach TVP jego cyklicznych programów w okresie przedwyborczym byłaby dodatkową formą promocji jego osoby, co byłoby nieuczciwe w stosunku do innych kandydatów. Po wyborach program powróci na anteny TVP w jakości HD -

informowała w sierpniu tego roku TVP.

Jak się okazuje, programy mają powrócić na antenę TVP już w listopadzie. Formaty, których twarzą jest Bogusław Wołoszański, powrócą na antenę TVP Historia na początku listopada. „Sensacje XX wieku” i „Encyklopedia II wojny światowej” emitowane będą o tej samej porze co wcześniej. Planowana jest poprawa jakości technicznej programów - informowało biuro prasowe TVP w rozmowie z serwisem Wirtualne Media.

Z Polsat Play Wołoszański współpracuje od 2011 roku

REKLAMA

Póki co programów jeszcze nie ma w ramówce na pierwszą połowę listopada. Tymczasem w listopadzie tego roku Polsat Play rozpocznie emisję kolejnego sezonu "Tajnej historii XX wieku", którą prowadzi Bogusław Wołoszański. Ze stacją dziennikarz współpracuje od 2011 roku i na swoim koncie ma takie programy jak "Skarby III Rzeszy" oraz "Tajna historia XX wieku", gdzie do tej pory powstało kilkanaście serii.

Bogusław Wołoszański startował w niedzielę w wyborach parlamentarnych. Dziennikarz, prawnik oraz popularyzator historii dostał się do Sejmu, zdobywając 35 202 głosy w okręgu nr 10, obejmującą część województwa łódzkiego, w tym m.in. Skierniewice oraz Piotrków Trybunalski. W okręgu zwyciężył z Antonim Macierewiczem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA