REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

TVP wzięło się za walkę z Netfliksem? Nadawca wprowadza zmiany w swoim VOD

Streaming to jest przyszłość! Coś, co Netflix udowadnia już od dłuższego czasu dociera dopiero do TVP. Publiczny nadawca zamierza przyjąć model "digital first", dlatego wprowadza poważne zmiany w jednym ze swoich serwisów. Pojawi się na nim uściślony model subskrypcyjny oraz nowe funkcjonalności. Co to oznacza dla abonentów?

21.10.2022
17:30
tvp vod nowość opłaty
REKLAMA

TVP od dawna jest nie po drodze z Netfliksem. Co prawda podkradnie sobie do "Wiadomości" fragment serialu platformy, ale ogólnie narzucona politycznie narracja partii rządzącej głosi, że streamingowy gigant demoralizuje młodzież. Politycy u władzy nieraz już głosili potrzebę stworzenia alternatywy dla platformy i publiczny nadawca chyba właśnie to chce teraz zrobić.

TVP posiada niejedną, a dwie platformy streamingowe. Nie tak dawno pojawiły się zapowiedzi, że publiczny nadawca chce stworzyć trzecią usługę, mającą w przyszłości zastąpić tak TVP VOD jak i TVP GO. Na razie jednak niewiele w tej kwestii wiadomo. Nadchodzą za to poważne zmiany w pierwszym wymienionym serwisie.

REKLAMA

TVP VOD - rusza nowa odsłona serwisu

TVP VOD zacznie działać w modelu "digital first", czyli będzie oferował przedpremierowy dostęp do swoich produkcji wyłącznie dla abonentów. Rozpocznie już od wtorku, 25 października, serialem "Erynie". Co ciekawe, 12-odcinkowa adaptacja prozy Marka Krajewskiego początkowo powstawała przy współudziale Netfliksa. Publiczny nadawca zdecydował się jednak zerwać umowę i dokończył produkcję samodzielnie.

Wraz z premierą "Erynie" oficjalnie mają pojawić się zmiany w dostępie do treści TVP VOD. Jak podają WirtualneMedia, w praktyce już od dzisiaj można korzystać z uściślonego modelu subskrypcyjnego usługi. Nowością jest możliwość możliwość wyboru jednej z czterech opcji abonamentowych:

  • Na 30 dni - 9,99 zł
  • Na 90 dni - 14,99 zł
  • Na 180 dni - 24,99 zł
  • Na 365 dni - 44,99 zł

Warto zauważyć, że wciąż będzie można korzystać z TVP VOD jak dotychczas, czyli wykupić dostęp do danej produkcji za określoną kwotę, lub obejrzeć ją za darmo, ale z reklamami. Odświeżona za to zostanie Strefa ABO. Użytkownicy opłacający abonament RTV otrzymają dostęp do produkcji oryginalnych oraz przedpremierowych odcinków najpopularniejszych polskich seriali.

TVP VOD

TVP VOD - nowe funkcjonalności

Na wprowadzeniu nowego modelu subskrypcyjnego, zmiany w TVP VOD się nie kończą. Dodane zostaną także funkcjonalności pokroju:

  • pomijania czołówki
  • kontynuowania oglądania niezależnie od urządzenia
  • lista ulubionych produkcji
  • możliwość tworzenia profili.

Z grubsza więc rzecz ujmując, usługa publicznego nadawcy chce zaoferować swoim użytkownikom podobne możliwości co Netflix... i w sumie każdy szanujący się serwis streamingowy na rynku.

REKLAMA


REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA