REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Polski kandydat do Oscara od dziś na Netfliksie. „Boże Ciało” obejrzysz już teraz w serwisie

Od dziś na Netflix Polska możemy „Boże Ciało” Jana Komasy, polski film nominowany do Oscara. Jakie jeszcze premiery na wtorek przygotował serwis?

13.10.2020
11:12
boze cialo jan komasa Netflix premiera vod
REKLAMA
REKLAMA

„Boże Ciało” to jeden z najgłośniejszych polskich filmów w ostatnim czasie. Obraz wyreżyserowany przez Jana Komasę („Miasto 44”, „Sala samobójców: Hejter”) został świetnie przyjęty zarówno przez krytyków, jak i widzów, i był polskim kandydatem do Oscara w 2020 roku. Od dziś tytuł możemy obejrzeć w jednej z najpopularniejszych platform VOD.

Bartosz Bielenia i ksiądz-przebieraniec

„Boże Ciało” Jana Komasy opowiada historię dwudziestoletniego Daniela (znakomity Bartosz Bielenia). Po tym, jak chłopak zostaje warunkowo zwolniony z zakładu poprawczego, wyjeżdża na drugi koniec Polski, by tam podjąć pracę w stolarni. Zamiast tego, zaczyna jednak udawać księdza w jednej z lokalnych, niewielkich parafii.

Szybko okazuje się, że sutanna bardzo do niego pasuje — nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim metaforycznie: Daniel sprawdza się w roli duchowego przewodnika, zwłaszcza dla tych, którzy już dawno porzucili wszelką nadzieję. Młody „kapłan” i jego niekonwencjonalne metody duszpasterskie szybko zyskują rozgłos w okolicy: jedni są zafascynowani nauczaniem Daniela, ale dla innych staje się przysłowiową solą w oku. Wszystko zmienia się, gdy jego skrzętnie skrywana tożsamość wychodzi na jaw.

„Boże Ciało” na Netfliksie

We wtorek 13 października „Boże Ciało” zadebiutowało na Netfliksie (wcześniej film był dostępny m.in. na Playerze). Tytuł ten reprezentował nasz kraj podczas minionej ceremonii rozdania Oscarów (ostatecznie przegrał z koreańskim obrazem „Parasite”). Nad Wisłą został nagrodzony m.in. 11 Orłami — Polskimi Nagrodami Filmowymi i 9 Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni. Z kolei w 2019 r. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji otrzymał nagrodę specjalną.

Co jeszcze na dziś przygotował Netflix?

Oprócz głośnego filmu Jana Komasy, od dziś na Netfliksie zobaczymy też nowy serial pt. „W chacie Berta Kreischera”, opowiadający o tytułowym komiku, który ucieka od zgiełku miasta na odludzie, by tam odzyskać życiową równowagę i nowy odcinek animowanego programu familijnego pt. „Oktonauci i Wielka Rafa Koralowa”.

REKLAMA

„Boże Ciało” od dziś obejrzycie na Netflix Polska.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA