REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Poznaliśmy zwycięzców najważniejszej brytyjskiej nagrody muzycznej Brit Awards. Triumf zespołu The 1975

Brit Awards to najważniejsza nagroda poświęcona muzyce popularnej w Wielkiej Brytanii. Wczoraj wieczorem odbyła się 39. gala rozdania nagród, która okazała się zwycięstwem takich artystów jak The 1975 i Jorja Smith. Do kogo jeszcze trafiły najważniejsze statuetki?

21.02.2019
10:53
brit awards 2019
REKLAMA
REKLAMA

Nagroda ufundowana przez Brytyjski Przemysł Fonograficzny została pierwszy raz wręczona w 1977 roku. Najlepszym zespołem zostali wówczas wybrani The Beatles, a za najlepszą piosenką uznano ex aequo Bohemian Rhapsody Queen i A Whiter Shade of Pale grupy Procol Harum. Od tego czasu wiele się w muzyce popularnej zmieniło, ale Brytyjczycy wciąż z zainteresowaniem śledzą wyniki Brit Awards.

Celem wyróżnienia jest nie tylko nagrodzenie najlepszych twórców z poprzednich dwunastu miesięcy, ale też wyszukiwanie młodych talentów. I otwieranie im drogi do jeszcze większej sławy, wyższych kontraktów i lepszych możliwości na przyszłość. Podczas tegorocznej ceremonii wystąpili m.in. Pink i Dan Smith, Jorja Smith, Hugh Jackman (który wykonał utwór z filmu „Król rozrywki”) czy The 1975.

Zespołem roku został The 1975. Doceniono także George'a Ezrę i Jorję Smith.

Poprockowy The 1975 zdobył także statuetkę za najlepszy album, dzięki płycie „The Brief Inquiry Into Online Relationships”. W pokonanym polu grupa zostawiła nowe longplaye Anne-Marie, Florence and the Machine oraz George'a Ezry i Jorji Smith. Za najlepszy brytyjski singiel roku uznano One Kiss autorstwa duetu Calvin Harris i Dua Lipa. Wyróżniono także wideoklip do Woman Like Me zespołu Little Mix z gościnnym występem Nicki Minaj.

Odkryciem roku obwołano za to Toma Walkera. Ale nie samą Wielką Brytanią żyje człowiek, dlatego Brit Awards doceniają także międzynarodowych twórców. Wokalistą roku został uznany Drake, a wśród kobiet zwyciężyła Ariana Grande. Można się spodziewać, że wyniki tegorocznej gali jeszcze bardziej zwiększą zainteresowanie nadchodzącym Open'er Festivalem. W Gdyni pojawią się bowiem m.in. The 1975 oraz Jorja Smith.

Pełna lista zwycięzców Brit Awards 2019:

Najlepszy zespół

The 1975

Najlepszy wokalista

George Ezra

Najlepsza wokalistka

Jorja Smith

Album roku

The 1975 - „The Brief Inquiry Into Online Relationships”

Singiel roku

Calvin Harris i Dua Lipa - One Kiss

Teledysk roku

Little Mix feat. Nicki Minaj - Woman Like Me

Największe odkrycie

Tom Walker

Najlepszy zagraniczny wokalista

Drake

Najlepsza zagraniczna wokalistka

Ariana Grande

Najlepsza zagraniczny zespół

The Carters

Nagroda krytyków

Sam Fender

Nagrody specjalne

Ed Sheeran - statuetka za światowy sukces

REKLAMA

Calvin Harris - statuetka dla najlepszego brytyjskiego producenta

Pink - wyróżnienie za wkład w rozwój muzyki

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA