REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Bryan Singer stracił nominację do nagrody BAFTA za „Bohemian Rhapsody”

Afera dotycząca reżysera filmu zbiera swoje żniwo. Jego „Bohemian Rhapsody” zyskało siedem nominacji do nagrody BAFTA, a nazwisko twórcy widniało w kategorii najlepszy film brytyjski. Akademia postanowiła o zawieszeniu nominacji dla Bryana Singera.

07.02.2019
9:15
bryan singer bafta bohemian rhapsody
REKLAMA
REKLAMA

Już wcześniej Bryan Singer został usunięty z listy nominowanych do nagród GLAAD, a teraz w ten sam sposób potraktowała go Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Nie można zresztą wykluczyć, że i przed Oscarami będziemy mieli do czynienia z analogiczną sytuacją. A trzeba wiedzieć, że film ma pięć nominacji, w tym za najlepszy film.

W oświadczeniu Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, cytowanym przez The Hollywood Reporter, możemy przeczytać:

BAFTA uważa rzekome zachowanie za całkowicie nieakceptowalne i niezgodne z jej wartościami. To zdecydowało o zawieszeniu nominacji dla Bryana Singera. Akademia odnotowała zaprzeczenia Pana Singera dotyczące postawionych mu zarzutów. Zawieszenie nominacji pozostanie prawomocne do czasu, aż oskarżenia zostaną wyjaśnione. BAFTA wierzy, że każdy ma prawo do satysfakcjonującej kariery w bezpiecznym, profesjonalnym środowisku pracy i będzie nadal współpracować z przemysłem filmowym, growym i telewizyjnym, aby to osiągnąć.

Przedstawiciele studia Fox, które odpowiada za „Bohemian Rhapsody” poparli decyzję Akademii. Choć reżyser stracił nominację, to film wciąż ma szansę na nagrodę. W tej kategorii dalej walczą producent Graham King oraz scenarzysta Anthony McCarten.

Oskarżenia wobec Singera pojawiły się już po wręczeniu Złotych Globów, gdzie obraz zdobył główną nagrodę.

O co poszło? Na łamach „The Atlantic” czterech mężczyzn oskarżyło Singera o molestowanie seksualne. Reżyser miał uprawiać z nimi seks, gdy ci byli jeszcze nieletni. Jak do tej pory twórca „Bohemian Rhapsody” zaprzecza jednak tym zarzutom.

REKLAMA

Bryana Singera zwolniono z pozycji reżysera na trzy tygodnie przed zakończeniem zdjęć. Powodem miał być jego konflikt z Ramim Malekiem wcielającym się w Freddiego Mercury’ego. Singer widnieje jednak jako jedyny reżyser obrazu z powodu regulacji prawnych, choć „Bohemian Rhapsody” kończył za niego operator Newton Thomas Sigel. Następnie za prace wziął się Dexter Fletcher, który obecnie kręci inną muzyczną biografię, tym razem dotyczącą Eltona Johna.

Rozdanie nagród BAFTA odbędzie się 10 lutego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA