REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Członkowie BTS coraz bliżej służby w wojsku. Fanki by się pochlastały, ale wciąż mogą temu zapobiec

Członkowie BTS w wojsku? Do tej pory mogli się migać od służby, ale teraz sytuacja się zmieniła. Południowokoreański rząd nie zamierza jednak podejmować pochopnych decyzji i rozważa, czy przed powołaniem muzyków nie należałoby przeprowadzić badania opinii publicznej na ten temat. I słusznie, bo nawet jeśli fanki zespołu fantazjują o artystach w mundurach, to ponad rocznej przerwy w działalności formacji mogłyby nie znieść.

01.09.2022
15:38
BTS wojsko ankieta k pop
REKLAMA

Czy chłopaki z BTS będą mieli niedługo okazję zaśpiewać Przyjedź mamo na przysięgę? Według prawa Korei Południowej każdy zdatny do służby mężczyzna po 18 roku życia powinien pójść do wojska na 18-21 miesięcy. W 2020 roku w drodze wyjątku parlament umożliwił muzykom skupienie się na karierze do 30. roku życia (a tyle w grudniu skończy najstarszy członek formacji Jin). Konieczność wejścia w kamasze jest więc coraz bliżej. A przynajmniej byłaby, gdyby nie trwająca w przestrzeni publicznej dyskusja, czy muzycy z BTS nie powinni być w ogóle zwolnieni z tego obowiązku.

Minister obrony Korei Południowej Lee Jong-sup poinformował, że jego urzędnicy ustalą, czy nie warto byłoby przeprowadzić badania opinii publicznej na temat zwolnienia gwiazd k-popu ze służby wojskowej. Mieliby oni też zdecydować o wszystkich szczegółach dotyczących ewentualnej ankiety, czyli jakie pytania w niej padną i kto miałby udzielić na nie odpowiedzi. Reszta leżałaby już w gestii firmy zewnętrznej, aby wszystko było jak najbardziej transparentne.

REKLAMA

Fani nie chcą, aby członkowie BTS poszli do wojska

Jak podaje The Guardian, wyniki ankiety będą tylko jednym z czynników, determinującym przyszłość członków BTS. W podejmowaniu ostatecznej decyzji ministerstwo weźmie jeszcze pod uwagę wpływ działalności zespołu na ekonomię państwa, a także jak bardzo istotne z punktu widzenia Korei Południowej jest, aby muzycy zostali wcieleni do wojska.

Korea Południowa, co warto zaznaczyć, zwalniała już ze służby sportowców i artystów, którzy są rozpoznawalni na świecie i podnoszą prestiż całego kraju. Jeszcze kilka miesięcy temu pojawiały się jednak zapowiedzi ze strony polityków, że obowiązek ten z pewnością nie ominie członków BTS. Czy teraz sytuacja uległa zmianie? Być może wpływ na to miała prywatna ankieta, wedle której aż 60 proc. badanych uznało, że dla muzyków państwo powinno zrobić w tej kwestii wyjątek. Jak będzie tym razem?

REKLAMA
BTS - wojsko - ankieta

Łatwo sobie wyobrazić, że fanki BTS zrobią wszystko, aby członkowie zespołu nie musieli wciskać się w wojskowe mundury. W końcu oznaczałoby to zawieszenie działalności formacji na ponad rok. Z drugiej jednak strony, kto wie, czy służba nie natchnęłaby muzyków do stworzenia nowej piosenki. Takie Gdy wrócę z wojska w wersji k-popowej mogłoby stać się hitem na miarę Dynamite.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA