REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

BTS wystąpił przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ

Nie muszą mieć pozwolenia, by tańczyć w siedzibie ONZ. Członkowie BTS pojawili się w siedzibie organizacji, aby mówić o szczepieniach i przyszłości, a potem zaprezentować nagrany specjalnie na potrzeby wystąpienia teledysk.

21.09.2021
11:43
bts onz szczepienia wystapienie
REKLAMA

Największych zespołów trzeba dziś szukać wśród grup k-popowych. Tak, koreańskie boys- i girlsbandy podbiły serca milionów fanów na całym świecie. I nawet jeśli prowadzącym Dzień Dobry TVN niespecjalnie leży uroda członków jednej z tego typu formacji, to przecież nastolatki podkochują się w każdym chłopaku z BTS. Ich popularność jest kosmiczna, a ludzie mdleją, gdziekolwiek gwiazdy się nie pojawią.

Fakt, znani są z chwytliwych popowych tekstów, wpadających w ucho lekkich melodii i dynamicznych ruchów tanecznych, ale swoją popularność mogą wykorzystywać również do zrobienia czegoś dobrego. Dlatego 20 września BTS wystąpił przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ. Nie, nie po to, żeby zaśpiewać głowom państw. Przynajmniej nie od razu. Ich celem było przede wszystkim promować szczepienia przeciw COVID-19, walki z ubóstwem, nierównością, niesprawiedliwością i zmianami klimatycznymi. Potem dopiero puścili nagrany wcześniej w siedzibie organizacji klip do piosenki Permission to Dance.

REKLAMA

Pozwolenie na taniec w ONZ

Żeby nie przedłużać, bo pewnie większość z was, chciałaby się dowiedzieć więcej o teledysku, napiszę, że został nagrany w siedzibie ONZ w weekend. Budynek był pusty, więc członkowie BTS mogli spokojnie tańczyć w jego korytarzach. Klip zadebiutował w sieci niecałe 20 godzin temu i gdy piszę ten teks, ma już prawie 10 mln wyświetleń.

Zanim jednak go wyświetlono w gmachu ONZ padły ważne słowa, które w transmisji na żywo śledziło z zapartym tchem około miliona osób. Członkowie BTS pojawili się w siedzibie organizacji jako specjalni wysłannicy prezydenta Korei Południowej Moon Dze Ina ds. przyszłych pokoleń i kultury. Zespół podzielił się swoimi przemyśleniami na temat ostatnich dwóch lat i przyszłości, wyrażając jednocześnie frustrację wywołaną pandemią. Wyrażali smutek z powodu odwołania ważnych dla młodzieży uroczystości oraz ich tras koncertowych.

Słyszałem, że nastolatki i osoby w wieku dwudziestu paru lat określani są mianem „straconego pokolenia COVID”. Myślę jednak, że to nadużycie nazywać ich straconymi tylko dlatego, że dorośli nie widzą ścieżki, którą obrali

- mówił RM.

BTS promuje szczepienia

BTS nie podąża drogą naszej pandemiosceptycznej Edyty „w szpitalach są statyści” Górniak. Z mównicy padły też ważne słowa na temat szczepień. J-hope zapewnił, że on i jego koledzy są zaszczepieni, dzięki czemu mogą spotykać się z fanami:

REKLAMA

To co ważne, to decyzje jakie podejmujemy, kiedy stajemy w obliczu zmian, prawda? Oczywiście, że się zaszczepiliśmy. Szczepienia były pewnego rodzaju biletem, aby móc spotkać się z czekającymi na nas fanami i stanąć tu dziś przed wami.

To nie pierwszy raz, kiedy BTS pojawił się w siedzibie ONZ. W 2018 roku zespół odwiedził siedzibę organizacji, aby pomóc UNICEF-owi promować Generation Unlimitted – kampanię, mającą na celu edukację młodzieży i zapewnienie jej szkolenia zawodowego. Grupa bardzo dobrze wykorzystuje swoją popularność. Aż chciałoby się powiedzieć, że członkowie formacji są jak dynamit, whoa oh oh.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA