REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kruk. Szepty słychać po zmroku to dopiero początek. Poznaliśmy nowe informacje o serialu Nielegalni

Canal+ coraz mocniej stawia na oryginalne produkcje. Po Belfrze i Kruku przyszedł czas na Nielegalnych. Pojawiły się nowe informacje o serialu.

21.03.2018
9:26
nielegalni
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze wzmianki o produkcji pojawiły się w tym samym czasie, co pogłoski o serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku. Nielegalni to osadzona w realiach współczesnych służb specjalnych adaptacja serii powieści Vincenta V. Severskiego. To pseudonim literacki pułkownika polskiego wywiadu, który przez wiele lat pracował poza granicami kraju pod przybraną tożsamością. Jego sensacyjno-szpiegowskie książki Nielegalni, Niewierni, Nieśmiertelni i Niepokorni odsłaniają warsztat pracy służb szpiegowskich i już teraz królują na listach bestsellerów.

Serial Nielegalni ma być adaptacją książki o tym samym tytule.

Fabuła dzieła Severskiego dotyczy międzynarodowej działalności polskich służb specjalnych. Oficerowie prowadzą misje w Warszawie, Sztokholmie, Stambule i Mińsku. Twórcy Nielegalnych obiecują mnóstwo emocji, zaskoczeń, nowych tożsamości i zdekonspirowanych agentów. W głównego bohatera, Konrada Wolskiego, wcieli się Grzegorz Damięcki. To aktor doskonale znany fanom produkcji Canal+, dzięki roli Grzegorza Molendy w pierwszym sezonie Belfra.

W pozostałych rolach wystąpią Andrzej Seweryn, Sylwia Juszczak, Filip Pławiak, Agnieszka Grochowska, Adam Woronowicz czy Tomasz Schuchardt. Widać, że Canal+ kolejny raz zadbał o prawdziwie gwiazdorską obsadę, słusznie zakładając, że nic nie przyciąga do polskiej produkcji tak mocno jak znane nazwiska. Oby tym razem nie zapomnieli również o dobrym udźwiękowieniu.

canal+ nielegalni class="wp-image-145134"
REKLAMA

Za serial odpowiedzialni są twórcy doskonale znani w środowisku. Reżyserią serialu zajmą się Leszek Dawid (Jesteś bogiem) i Jan P. Matuszyński (Ostatnia rodzina). W ekipie realizatorskiej znaleźli się również operatorzy Piotr Sobociński jr i Kacper Fertacz, scenarzyści Maciej Kubicki (zarazem producent kreatywny i wykonawczy), Dorota Jankojć-Poddębniak i Bartosz Staszczyszyn. Producentem wykonawczym została firma TELEMARK Anna Kępińska, Maciej Kubicki.

Vincent Severski aktywnie uczestniczył w procesie powstawania scenariuszy odcinków. Dlatego wielbiciele jego książek mogą być spokojni o zgodność z oryginałem. Dokładna data premiery serialu nie jest póki co znana, choć Canal+ zapowiada, że nadejdzie ona już wkrótce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA