REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

LucasFilm robi to dobrze. Podczas Star Wars Celebration pożegnano Carrie Fisher świetnym klipem wideo

Każdy, kto czytał którąkolwiek z biografii Carrie Fisher wie, że artystka była postacią nietuzinkową. Podczas Star Wars Celebration nie zapomniano o aktorce, wspominając najlepsze i najciekawsze momenty z jej życia.

13.04.2017
20:21
Carrie Fisher Tribute
REKLAMA
REKLAMA

Carrie Fisher odeszła pod koniec 2016 roku. Można napisać, że jej strata nastąpiła w momencie, gdy najpopularniejsza kreacja w jej portfolio - Księżniczka Leia - przeżywała drugą młodość. Generał Organa pojawiła się w Przebudzeniu Mocy, z kolei jej rola w następnych epizodach nowej trylogii miała jedynie rosnąć na znaczeniu.

Niestety, tak się nie stało.

Wraz z odejściem Carrie Fisher LucasFilm stanął przed olbrzymim wyzwaniem. Wytwórnia musi znaleźć złoty środek między szacunkiem dla zmarłej artystki oraz wykorzystaniem jej wizerunku jako Lei Organy w następnych filmach. W bazie producentów Epizodów VIII oraz IX znajdują się nagrania z Fisher, które zostaną wykorzystane. To trochę jak stąpanie po polu minowym, gdzie jeden zły ruch może skończyć się wizerunkowym wybuchem.

Na całe szczęście wszystko wskazuje na to, że LucasFilm znalazł taki złoty środek. Sugeruje to bardzo dobra realizacja wspominkowego materiału o Carrie Fisher, który został zaprezentowany podczas niezwykle ważnej imprezy Star Wars Celebration. Wideo jest już dostępne online, na oficjalnym kanale Star Wars w YouTube. Jego twórcy mają ode mnie dodatkowego plusa za odwagę pokazania „dziwnej” relacji między Lucasem oraz Fisher.

Zwróćcie również uwagę na fakt, że w klipie ani razu nie pojawia się Carrie Fisher w stroju niewolnicy tłustego Jabby. To w pełni zamierzony efekt. Wytwórnia chce pokazywać Księżniczkę Leię jako jedną z pierwszych silnych, kobiecych postaci w Hollywood. Twardzielkę walczącą o swoje. Strój seksualnej niewolnicy mocno kłóci się z tym przekazem. Między innymi dlatego Disney zabronił sprzedawania figurek Księżniczki w tym kostiumie.

REKLAMA

Wystarczy skorzystać z oficjalnej playlisty Star Wars, na której znajdują się materiały na żywo z różnych miejsc i wydarzeń organizowanych podczas imprezy. Lista wideo poszerzana jest także o gotowe klipy, które prezentowane są publiczności zgromadzonej w Colorado.

To właśnie podczas Star Wars Celebration zobaczymy rozszerzony zwiastun gry Battlefront 2, a także pierwszy trailer oczekiwanego Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi. Od jego premiery dzieli nas już zaledwie kilkanaście godzin. Naprawdę nie mogę się doczekać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA