REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Serial „Castle Rock” skasowany. Nie rozpaczajcie, wciąż czekamy na prawie 20 adaptacji książek Stephena Kinga

Dostępny w Polsce na antenie HBO i w serwisie HBO GO serial „Castle Rock” był jedną z najbardziej nietypowych i oryginalnych adaptacji twórczości Stephena Kinga. Produkująca serial platforma Hulu nie zdecydowała się jednak przedłużyć go o 3. sezon. Na jakie inne filmy i seriale bazujące na prozie mistrza grozy możemy liczyć w przyszłości?

04.11.2020
9:26
castle rock hbo
REKLAMA
REKLAMA

Stephen King może się pochwalić olbrzymią liczą ekranizacji swoich powieści i opowiadań. Pierwsza z nich („Carrie”) powstała niemal 50 lat temu, a ostatnia z dotychczasowych w postaci „The Outsider” dla HBO zadebiutowała zaledwie kilka miesięcy temu. Apetyty fanów twórczości amerykańskiego mistrza horroru bynajmniej nie zostały natomiast całkowicie zaspokojone. Dlatego zapewne z dużym zawodem przyjmą oni wiadomość o skasowaniu serialu „Castle Rock” przez szefów platformy Hulu. Dostępna w Polsce dzięki HBO produkcja bazowała na wątkach i postaciach z różnych książek Kinga, łącząc je w ramach jednego fikcyjnego miasteczka.

Jak podaje portal Deadline, decyzja o zakończeniu nadawania antologii na 2. sezonie została podjęta już dosyć dawno temu. Nie jest więc zapewne wynikiem trudności i zwiększonych kosztów produkcji w dobie pandemii koronawirusa. Powody skasowania są inne. Wyniki oglądalności 2. części, która trafiła do widzów w październiku zeszłego roku, nie były zadowalające, a szum wokół „Castle Rock” zdecydowanie osłabł. Co więcej, odpowiedzialne za tytuł studia Warner Bros. TV i Bad Robot w ostatnim czasie skupiły się na tworzeniu oryginalnych treści dla HBO Max. Nikt tam zapewne nie chciał dłużej karmić nowymi sezonami de facto konkurenta, a samo Hulu przyjęło w ostatnim czasie nową strategię ograniczania tytułów na licencji.

Skasowano „Castle Rock”, ale wciąż czeka nas „The Stand” i wiele innych adaptacji książek, na których widnieje nazwisko Stephen King.

Najnowsza ekranizacja któregoś z dzieł tego pisarza trafi do odbiorców już w grudniu. Chodzi oczywiście o przygotowaną przez CBS All Access serialową adaptację „Bastionu” (na razie nie wiadomo czy i kiedy zadebiutuje ona w Polsce). A na liście zapowiedzianych filmów i telewizyjnych serii znajduje się jeszcze niemal 20 kolejnych tytułów Kinga.

Do fanów w bliżej nieokreślonej przyszłości mają trafić też m.in. „The Boogeyman”, „The Breathing Method”, „The Dark Half”, „Firestarter”, „The Long Walk”, „Mile 81”, „Salem's Lot”, „The Talisman”, „The Tommyknockers”, „The Eyes of the Dragon”, „Joyland”, „The Institute” oraz „Sleeping Beauties”. Nie wiadomo, czy wszystkie wspomniane projekty dojdą do skutku, bo pandemia koronawirusa wpływa negatywnie na zasobność finansów całej branży. Ale nawet jeśli tylko część z nich ostatecznie ujrzy światło dzienne, to i tak będziemy mieli co oglądać przez długie tygodnie.

REKLAMA

Poprzednie sezony „Castle Rock” obejrzycie na HBO GO.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA