REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Seriale

Powstanie serial na podstawie wspólnej książki Stephena Kinga i jego syna - „Śpiące królewny”

Popularność Stephena Kinga w Hollywood to jedna z tych rzeczy, które w świecie popkultury są stałe i niezmienne. Dzieła mistrza horroru od kilku lat przeżywają renesans na dużym i małym ekranie, a to jeszcze nie koniec. Stacja AMC właśnie ogłosiła, że powstanie pilot nowego serialu na podstawie wspólnej powieści Kinga i jego syna, Owena zatytułowanej „Śpiące królewny”.

17.04.2019
13:24
stephen king śpiące królewny
REKLAMA
REKLAMA

W dzisiejszych czasach mało kto podważa wartość horrorów jako dzieła sztuki. Sytuacja mogłaby być zgoła inna, gdyby nie postać Stephena Kinga. Amerykański twórca zapisał się w historii literatury takimi dziełami jak „Carrie”, „Lśnienie” czy „Cztery pory roku”. Jego książki cieszyły się tak ogromną popularnością, że szybko zainteresowało się nimi Hollywood. Doskonałe adaptacje dzieł Kinga można by długo wymieniać, a można odnieść wrażenie, że w ostatnich latach pisarz stał jeszcze bardziej modny.

Na pewno przyczynił się do tego finansowy sukces filmu „To”, który trafił do kin w 2017 roku. Nie minęło dużo czasu, a kolejne projekty zostały ogłoszone lub nawet trafiły już do widzów. Pokazywany w Polsce na HBO „Castle Rock” łączył w sobie nawiązania do wielu opowieści mistrza horroru, a mający swoją premierę w przyszłym miesiącu „Smętarz dla zwierzaków” ma odświeżyć jedną z najstraszniejszych powieści w jego dorobku. Oprócz tego trwają prace nad „Bastionem” i amatorską ekranizacją „Roweru stacjonarnego”. A to nie wszystko.

AMC zamówiło odcinek pilotażowy dla serialu na podstawie „Sleeping Beauties” - wspólnej powieści Stephena Kinga i jego syna, Owena. W Polsce książka została wydana pod tytułem „Śpiące królewny”.

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale Owen King odziedziczył po ojcu talent literacki i od ponad dziesięciu lat próbuje swoich sił na rynku książki. Jego dzieła otrzymują w dużej mierze pozytywne recenzje i nie inaczej było w przypadku powieści napisanej wspólnie z ojcem. W recenzji opublikowanej na Rozrywka.Blog „Śpiące królewny” zostały wręcz nazwane: „powrotem rasowego horroru”.

stephen king śpiące królewny class="wp-image-276326"

Według informacji portalu Deadline, Owen King zajmie się napisaniem scenariusza pilota, a producentami wykonawczymi serialu zostali Michael Sugar i Ashley Zalta. W warstwie fabularnej „Śpiące królewny” opowiadają historię tajemniczego wirusa, który dotyka jedynie kobiet. Wszystkie przedstawicielki tej płci zapadają w sen, a na ich twarzach wyrasta biała narośl. Jeśli zostanie naruszona lub zerwana z kobieta, to wpada ona w morderczy szał i robi się niezwykle agresywna. Tymczasem mężczyźni muszą zbudować nowe społeczeństwo, w którym będą musieli sobie ze wszystkim poradzić sami. Kingowie budują metaforyczną opowieść o roli kobiet ubraną w szaty krwawego i przerażającego horroru. Sam Stephen King wydaje się zadowolony, że akurat ta powieść zostanie przerobiona na serial:

REKLAMA

Jestem niezwykle podekscytowany, że „Sleeping Beauties” dostaną drugie życie w formacie, który pozwoli opowiedzieć tę historię tak, jak powinna być opowiedziana. Wraz z całą otaczającą ją tajemnicą i dramatycznością.

Na razie nie wiadomo, kiedy „Śpiące królewny” zadebiutują na stacji AMC, znanej przede wszystkim ze względu na „The Walking Dead”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA