REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Mroczny świat Stephena Kinga w nowym zwiastunie serialu Castle Rock

Stephen King to autor jednych z najstraszniejszych i najlepszych horrorów w historii literatury. Platforma VoD Hulu i J.J. Abrams postanowili połączyć najsłynniejsze opowieści mistrza grozy w ramach fikcyjnego miasteczka Castle Rock.

11.07.2018
9:15
Horrory Stephena Kinga w jednym serialu. Castle Rock - zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Co ważne, przy pracach nad serialem od początku udział brał sam Stephen King. Można mieć zatem nadzieję, że twórcy zdołają sprawnie połączyć różne opowieści pisarza i nie zatracą po drodze oryginalnej atmosfery jego dzieł. Zarówno tych bardziej poważnych, jak i stricte rozrywkowych.

Pierwszy trailer produkcji nie wzbudza może wielkiego strachu, ale skutecznie buduje atmosferę. Pozwala też zapoznać się z szerokim gronem bohaterów. W obsadzie serialu znaleźli się m.in. André Holland, Scott Glenn, Melanie Lynskey, Sissy Spacek, Jane Levy i Terry O'Quinn. Gwiazdorska obsada została z pewnością zachęcona możliwością współpracy (lub ponownego spotkania) z J.J. Abramsem i Stephenem Kingiem.

 class="wp-image-181018"

Wydarzenia serialu toczyć będą się w fikcyjnym miasteczku Castle Rock.

Dzieją się tam tajemnicze wydarzenia związane z nowym więźniem Zakładu Penitencjarnego Shawshank. Nikt nie wie w jaki sposób młody mężczyzna znalazł się w celi i jakie są jego motywacje. Shawshank nie będzie jedyną lokacją znaną z książek Kinga, która pojawi się w Castle Rock – na trailerze pojawia się choćby Juniper Hill Asylum.

REKLAMA

Zwiastun zawiera również sceny nawiązujące do powieści To czy Cujo. Już wkrótce przekonamy się, czy twórcom serialu uda się sprawnie połączyć strachy i obsesje widoczne w różnych powieściach. Nie będzie to łatwe (zwłaszcza z J.J. Abramsem na pokładzie, który potrafi budować doskonałe tajemnice, ale ma problemy z odpowiedziami).

Pierwsze trzy odcinki Castle Rock pojawią się na Hulu 25 lipca. Nie wiadomo na razie, czy serial będzie dystrybuowany w Polsce przez któryś z rodzimych serwisów VoD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA