REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ciąg dalszy świetnej adaptacji gry. Drugi sezon Castlevanii do obejrzenia na Netfliksie

Mieliście jakieś plany na weekend? Mam złe wieści, będziecie musieli je zmienić. Drugi sezon Castlevanii właśnie pojawił się na Netfliksie. Oby był równie dobry jak pierwszy.

26.10.2018
13:31
castlevania 2 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Gry wideo mają wielkiego pecha do filmowych i telewizyjnych adaptacji. Z jakiegoś względu bardzo nieliczni filmowy są w stanie uchwycić to, co w nich najlepsze. Co gorsza, większość z nich tworzy produkcje o – dyplomatycznie rzecz ujmując – kontrowersyjnej jakości. Dlatego też, gdy Netflix wziął się za serialową animowaną adaptację Castlevanii, większość fanów wyraziła niewiele więcej od uprzejmego zainteresowania.

Szybko się okazało, że byliśmy w błędzie. Szymon już recenzował pierwszy sezon serialu i nie mógł wyjść ze zdziwienia jak udana jest to produkcja. - Cenię sobie to, że Castlevania nie jest naiwna. Dialogi nie są banalne. Kilka rzeczy pozostaje niedopowiedzianych, a widz sam musi sobie poukładać pewne wątki. Tym bardziej boli, że inicjatywa na podstawie gry wideo składa się z zaledwie czterech epizodów – pisał w swoim materiale. Szymon, mam dobre wieści. Są już nowe odcinki!

Drugi sezon serialu Castlevania jest równie mroczny i brutalny.

Castlevania nie jest bowiem produkcją dla tych, co nie przepadają za przemocą na ekranie. To brutalne i krwawe fantasy anime, pod pewnymi względami zawierające jeszcze więcej okrucieństwa od gier, na których bazuje. Na szczęście to nie epatowanie przemocą stanowi wyróżnik tej produkcji, a dobrze napisany scenariusz i wysoki poziom animacji.

Drugi sezon składa się z ośmiu odcinków, jest więc dwa razy dłuższy od pierwszego – co bardzo cieszy! Serial prowadzi Adi Shankar, a głosy podkładają Richard Armitage (Belmont), James Callis (Alucard), Alejandra Reynoso (Sypha) i Graham McTavish (Dracula). Za scenariusz odpowiada Warren Ellis. Reżyserii podjął się Samuel Deats.

REKLAMA

Warto też pamiętać, że drugi sezon z pewnością nie będzie ostatnim. Już teraz Netflix jest w trakcie przedprodukcji trzeciego sezonu. Niestety, nie znamy jeszcze jego daty premiery. Na szczęście, przynajmniej przez najbliższe dni, mamy co oglądać.

Pierwsze dwa sezony serialu znajdziecie na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA