REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Empik GO wziął się za robienie seriali audio z gwiazdorską obsadą. Wszystko, co musicie wiedzieć o „Chaosie”

Empik GO to aplikacja oferująca za opłatą szeroki dostęp do ebooków i audiobooków. Platforma właśnie przygotowała swoją pierwszą superprodukcję w segmencie seriali audio. Czym jest „Chaos” i kogo usłyszmy w technice dźwięku 3D?

04.10.2019
18:48
chaos serial audio
REKLAMA
REKLAMA

Moda na ambitne seriale tworzone w dobrej jakości nie mija, a wręcz rośnie z każdym rokiem. Nowe produkcje coraz częściej tworzą firmy, których nie podejrzewalibyśmy o zainteresowanie taką tematyką. Dość wspomnieć, że już wkrótce globalny start usługi Apple TV+ od giganta z Cupertino. Niedawny przykład serialu „Strefa skażenia” od National Geographic pokazuje zresztą, że dzieła mniej popularnych stacji też potrafią stać na doskonałym poziomie.

Coraz większą popularnością cieszą się też seriale audio, które stanową ciekawe połączenie metodologii serialu i audiobooka. Swoich sił w tworzeniu takich dzieł postanowił spróbować właśnie Empik GO. Aplikacja ma obecnie w swojej bibliotece ponad 25 tys. ebooków i 4 tys. książek mówionych. Można wśród nich znaleźć nowości wydawnicze, bestsellery i produkty na wyłączność. Empik oferuje cztery różne abonamenty, których koszt wynosi od 9,99 zł do 39,99 zł za miesiąc. Każdy można najpierw przetestować dzięki 14-dniowemu okresowi próbnemu.

Odbiorcy niezainteresowani zwyczajnymi audiobookami być może zwrócą uwagę na „Chaos”. To 13-odcinkowa superprodukcja w gwiazdorskiej obsadzie.

Nowy serial audio Empik GO przenosi słuchacza w świat znany z powieści Roberta J. Szmidta pt. „Szczury Wrocławia. Chaos”. Trwa rok 1963, a miasto jest pogrążone w zarazie. Wkrótce okazuje się jednak, że prawda historyczna miesza się tu z przerażającą fikcją. „Chaos” przedstawia pierwszych dwanaście godzin epidemii, która w serialu okazuje się mieć znacznie bardziej mordercze skutki niż początkowo się wydaje. Wybucha panika, a Milicja Obywatelska musi stawić czoła wrogom, na których nie jest gotowa.

REKLAMA

Fabułę z kart książki na materiał audio w technice binauralnej (zwanej dźwiękowym 3D) przeniosła długa lista znanych polskich aktorów. W„Chaosie” usłyszymy m.in. Piotra Adamczyka, Jacka Braciaka, Mariana Dziędziela, Łukasza Simlata i Krzysztofa Czeczota. To właśnie dzięki nim słuchacze będą mogli w pełni zanurzyć się w post-apokaliptyczny świat nawiązujący do takich dzieł jak „Wojna światów”, „Mad Max”, „Matriksa” oraz... „Seksmisji”.

Pierwsze trzy odcinki serialu „Chaos” są już dostępna na Empik GO. Kolejne będą ukazywać się co tydzień we wtorki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA