REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Chip i Dale otrzymają własny film. Disney szykuje aktorski remake „Brygady RR”

Powstanie aktorska wersja przygód Chipa i Dale'a. Zdjęcia do „Brygady RR” mają ruszyć już przyszłej wiosny w Los Angeles.

19.10.2020
21:45
Chip i Dale brygada RR remake disney
REKLAMA
REKLAMA

Disney już od dłuższego czasu bardziej niż z oryginalnymi produkcjami kojarzony jest z eksploatowaniem sprawdzonych pomysłów. I nie chodzi tu tylko o poszerzanie należących już do wytwórni uniwersów („Gwiezdne wojny”, MCU), ale również odgrzewanie swoich klasycznych animacji. Co chwilę pojawiają się bowiem kolejne aktorskie remake'i znanych i lubianych tytułów. Ostatnio na ekrany naszych kin (a w krajach, w których platforma jest dostępna, na Disney+) trafiła „Mulan”, a w zeszłym roku swoje premiery miały „Czarownica 2”, „Aladyn”, czy „Król lew”.

Disney sprzedaje nam więc stare historie w nowych opakowaniach. Jest to kierunek, w którym wytwórnia zamierza dalej podążać. W końcu przed nami aktorski remake „Małej Syrenki” czy „Piotrusia Pana”. Jak już wiedzieliśmy od dłuższego czasu podobny los czeka znane z małego ekranu wiewiórki. Teraz jednak pojawiły się konkrety w sprawie projektu. 

Chip i Dale w 1989 roku otrzymali własny serial animowany zatytułowany „Brygada RR”.

Dwie wiewiórki wraz z przyjaciółmi zakładają w nim agencję detektywistyczną. W kolejnych odcinkach rozwiązują sprawy kryminalne, które nie interesują ludzkiej policji. Co więcej, są w tym naprawdę nieźli. Produkcja doczekała się łącznie trzech sezonów, a jej emisja skończyła się pod koniec 1990 roku.

REKLAMA

O aktorskiej wersji „Brygady RR” mówi się już od dłuższego czasu, a projekt od dawna jest w fazie przygotowań. Teraz ma się to zmienić. Jak podaje TheDisinsider zdjęcia powinny ruszyć już najbliższej wiosny w Los Angeles. Na razie szczegóły fabuły nie są znane. Wiadomo jednak, że nie będzie to ani origin story, ani stricte kryminał, tylko coś autotematycznego. Jeśli zaś chodzi o kwestie formalne ma to być hybryda filmu aktorskiego i animowanego. Produkcja trafi od razu na Disney+, co oznacza, że wytwórnia skłania się ku modelom produkcji i dystrybucji przetestowanym przy okazji „Zakochanego kundla”.

Za scenariusz remake'u „Brygady RR” odpowiadają Dan Gregor i Doug Mand (scenarzyści „Jak poznałem waszą matkę”). Reżyserią zajmie się natomiast Akiva Schaffer („Straż sąsiedzka”, „Popsar: Never Stop Never Stopping”). Od strony producenckiej projektem opiekują się David Hoberman i Todd Lieberman („Muppety”, „Piękna i bestia”).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA