REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. YouTube

Chleb z Żabki ze smalcem i hajsem. I Anją Rubik. Nowy klip Mister D.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o singlu Mister D., czyli Doroty Masłowskiej pt. "Chleb". W nocy, w Sieci pojawił się klip do kawałka promującego płytę "Społeczeństwo jest niemiłe". Jest różowo, psychodelicznie, jest stara, są dresiary i dresiarze oraz jest Anja Rubik. Czego chcieć więcej?

25.03.2014
18:36
Chleb z Żabki ze smalcem i hajsem. Mister D. - nowy klip
REKLAMA

Masłowska po raz kolejny udowadnia, że wie o czym mówi i ma doskonały zmysł obserwacji. Klip jest genialnym wyśmianiem tego, co widzimy na co dzień chociażby na zwykłym blokowisku. Kiepska jakość, przepych, tandetne efekty graficzne i kreacja bohaterów są po prostu mistrzowskie. Masłowska czerpie z klimatów disco-polo, disco oraz hip-hopolo i we wspaniały sposób łączy je, podając widzowi coś świeżego i nowego. Jej stylistyka zdecydowanie może konkurować z braćmi Figo Fagot, a pierwszy teledysk "Haj$" to polska kreacja na miarę "Rich bitch" Die Antwoord.

REKLAMA

REKLAMA

Dystans, prowokacja, pastisz, puszczenie oka, kpina i ironia - to słowa, które idealnie opisują zjawisko, jakim jest Mister D. Nie mogę tylko zajść w głowę, dlaczego ktokolwiek bierze dokonania Masłowskiej na poważnie. Śmiertelnie poważnie. Chyba największym ciosem, ale i zaczynem do refleksji nad pustą egzystencją "niemiłego społeczeństwa" byłyby tłumy bujające się do "Haj$u" czy "Chleba". Spokojna głowa, jeszcze usłyszymy to w dyskotekach. Cholera! Tego po prostu się genialnie słucha. Chapeau bas, pani Doroto!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA