REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Poznaliśmy tytuł nowego filmu Christophera Nolana. Co jeszcze wiadomo o obrazie?

Rozpoczęły się już zdjęcia do nowego filmu twórcy „Incepcji”. Z tej okazji poznaliśmy tytuł dzieła, a także kolejne nazwiska w obsadzie. Co jeszcze wiemy o nadchodzącym obrazie Christophera Nolana?

23.05.2019
12:59
christopher nolan tenet
REKLAMA
REKLAMA

Wiele szczegółów wciąż jeszcze nie jest znanych, ale stopniowo są odkrywane przed nami kolejne karty. Dzięki portalowi Variety poznaliśmy już tytuł projektu. Nowy film Christophera Nolana będzie nosić tytuł „Tenet”, czyli tyle co „dogmat” czy „doktryna”.

Podano także garść nowych nazwisk w obsadzie. Wśród nich znaleźli się Aaron Taylor-Johnson („Zwierzęta nocy”), Kenneth Branagh („Dunkierka”), Michael Caine („Prestiż”), Dimple Kapadia („Cocktail”) i Clémence Poésy („Jutro będziemy szczęśliwi”). Dołączyli oni do i tak już zachwycającej listy płac.

„Tenet” Christophera Nolana – wszystkie informacje w jednym miejscu:

Kto będzie gwiazdą filmu?

Główna rola należeć będzie do Johna Davida Washingtona, którego widzowie mogą znać m.in. z „Czarnego bractwa. BlacKkKlansman”. Oprócz niego na ekranie zjawią się też Robert Pattinson i Elizabeth Debicki. Dla wszystkich z wymienionych będzie to pierwsza w ich karierze współpraca z Nolanem.

O czym opowie fabuła?

Tu jest najwięcej niewiadomych, bo studio i twórcy nie ujawnili szczegółów dotyczących widowiska. Niemal jak zawsze do tej pory autorem scenariusza jest sam Christopher Nolana. Obraz jest opisywany jako epicki film akcji dotykający tematu międzynarodowego szpiegostwa. Mówiło się wcześniej, że reżyser może stanąć za kamerą nowej odsłony Jamesa Bonda. Tak się nie stało, ale odbije on to sobie w „Tenet”.

Tym razem to nie Hans Zimmer będzie odpowiedzialny za muzykę.

Reżyser do tej pory stawiał na twórczość tego niemieckiego kompozytora, ale być może potrzebował przerwy od wieloletniego współpracownika. Tym razem z ekranu popłyną dźwięki napisane przez Ludwiga Göranssona. Szwed ma już na koncie muzykę do takich obrazów, jak „Czarna Pantera”, seria „Creed”, „Venom” oraz serialu „Atlanta”.

Nolan dalej pozostaje celuloidowym fetyszystą.

Już nie tak wielu twórców pozwala sobie na kręcenie swoich dzieł na taśmie 70 mm. Wyjątkiem jest m.in. Quentin Tarantino, Paul Thomas Anderson czy właśnie Christopher Nolan. Twórca pracować będzie z kamerami IMAX, ale też ze wspomnianą taśmą filmową 70 mm. W ten sam sposób Nolan kręcił tylko „Dunkierkę”.

Zdjęcia wciąż będą powalające.

A to dlatego, że na pokładzie jest ponownie Hoyte van Hoytema. Odpowiadał on wcześniej za zdjęcia do „Dunkierki” i do „Interstellar”. Szwajcar był nominowany do Oscara za swoją pracę przy pierwszym z wymienionych tytułów oraz do nagrody BAFTA za oba wspomniane dzieła.

REKLAMA

Kiedy premiera?

Obraz ma trafić na ekrany 17 lipca 2020 roku. Zdjęcia realizowane będą w siedmiu krajach, ale niestety nie ujawniono w jakich. W podobnym czasie do repertuaru kin trafił poprzedni obraz reżysera, czyli „Dunkierka”, która debiutował również w lipcu. Obraz zarobił ponad 500 mln dolarów przy budżecie wynoszącym 100 mln. „Tenet” ma oczywiście jak najbardziej szanse powtórzyć ten sukces.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA