REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Seriale

„Chyłka – Kasacja” po bardzo długim oczekiwaniu nareszcie trafi do telewizji. Premiera kryminału już dzisiaj

„Chyłka – Kasacja” to kontynuacja popularnego serialu TVN-u z 2018 roku i kolejna adaptacja powieści Remigiusza Mroza. Produkcja oryginalnie ukazała się na platformie Player.pl, a po krótkim okresie oczekiwania miała też trafić do telewizji. Plany stacji pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa.

01.09.2020
19:05
chyłka kasacja tvn
REKLAMA
REKLAMA

Remigiusz Mróz może się pochwalić wieloma bestsellerami, ale żadna seria kryminalna jego autorstwa nie doczekała się tak wielkiej grupy fanów jak ta o Joannie Chyłce. Warszawska prawniczka pracująca dla bezwzględnej korporacji jak dotąd pojawiła się na kartach 10 książek, z spośród których dwie pierwsze doczekały się serialowej adaptacji. Co ciekawe, stacja TVN zdecydowała się najpierw przełożyć na mały ekran fabułę 2. tomu zatytułowanego „Zaginięcie”, a dopiero w następnej kolejności sięgnęła po pozycję otwierającą cykl.

Adaptacja powieści Mroza była jednym z pierwszych tytułów, które doczekały się dystrybucji według nowego modelu wytworzonego przez TVN. Zakłada on, że nowe tytuły najpierw trafiają do VOD i dopiero po pewnym okresie ekskluzywności dostają premierę telewizyjną. Właśnie w zgodzie z takim układem „Chyłka – Kasacja” zadebiutowała na platformie Player 15 listopada 2019 roku. Produkcja składała się z sześciu odcinków, w których zagrali m.in. Magdalena Cielecka, Filip Pławiak, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Tomasz Schuchardt, Olgierd Łukaszewicz, Artur Żmijewski i Jakub Gierszał.

Według pierwotnego planu „Chyłka – Kasacja” miała trafić do telewizji na początku 2020 roku, ale szyki TVN-u pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Ograniczenia w możliwości pokazywania programów kręconych na żywo i zablokowanie przyszłych planów zdjęciowych sprawiły, że największe polskie telewizje zostały zmuszone do znaczącego przerobienia swoich wiosennych ramówek. Ostatecznie wiele zaplanowanych tytułów znalazło się na antenie TVN-u, Polsatu i TVP dopiero po wakacjach. Podobny los spotkał także 2. sezon „Chyłki”.

REKLAMA

Fabuła nowych odcinków koncentruje się wokół postaci Piotra Langera Juniora. Mężczyzna zostaje oskarżony o brutalne morderstwo, ale odmawia składania zeznań. Jego ojciec postanawia, że sprawą powinna koniecznie zająć się Joanna Chyłka z kancelarii Żelazny & McVay. Bohaterka niechętnie się na to zgadza, ale brak współpracy ze strony klienta i pogłębiające się problemy z nadużywaniem alkoholu znacząco utrudniają rozwiązanie sprawy. Czy Chyłce i jej aplikantowi, Kordianowi Oryńskiemu uda się udowodnić niewinność Langera? Widzowie nie mający dostępu do platformy Player.pl przekonają się o tym już w najbliższych tygodniach.

Premierowy odcinek serialu „Chyłka – Kasacja” pojawi się na antenie stacji TVN 1 września o 21:30. Kolejne epizody co tydzień.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA