REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

TVN i Remigiusz Mróz łączą siły. Ruszyły zdjęcia do serialu z Chyłką

Remigiusz Mróz i TVN działają razem i rozpoczęli pracę nad nowym serialem. Bohaterką serialu będzie Joanna Chyłka.

12.09.2018
16:20
joanna chyłka mróz
REKLAMA
REKLAMA

Kto zetknął się przynajmniej przez szybę księgarni ze współczesną polską literaturą popularną, ten musi mieć świadomość istnienia Remigiusza Mroza. To pisarz płodny, chociaż użycie tego wyświechtanego określenia powinno być karalne. Mróz pisze szybko i zdaniem wielu bardzo zajmująco, chociaż to jest już kwestią gustu. Nie zmienia to jednak faktu, że na swoich książkach dorobił się nie tylko miana “najpopularniejszego polskiego pisarza”, ale również ogromnej grupy fanów.

Setki tysięcy czytelników nie mogą się mylić.

Prawdopodobnie z takiego założenia wyszli włodarze TVN-u, którzy postanowili zekranizować jego powieści. Mowa o serii, która doczekała się już siedmiu tomów (ósmy w drodze). Jej bohaterką jest prawniczka Joanna Chyłka, a w skład cyklu wchodzą m.in. Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet.


Mróz poinformował w swoich mediach społecznościowych, że prace nad serialem już trwają. Produkcję będzie można obejrzeć jesienią i będzie dostępna w Player.pl. Autor nie zdradził, kto zagra główną rolę, ale gdzieniegdzie można usłyszeć, że w Chyłkę wcieli się Małgorzata Kożuchowska. Serial ma nakręcić Łukasz Palkowski, który ostatnio zaszczycił nas Pułapką.

REKLAMA

To nie jest jedyny serial na podstawie twórczości Mroza.

Ekranizacji ma doczekać się również seria z komisarzem Frostem, a także cykl z Seydą i Hauerem. Przypomnijmy, że Remigiusz Mróz ma ambitne plany podbicia zagranicznych rynków i ma już na tym polu pewne sukcesy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA