REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Co najchętniej czytają Polacy? Grudzień 2014 – TOP 10

Do naszego comiesięcznego zestawienia najchętniej czytanych e-booków po raz pierwszy dopchał się Stephen King i to od razu z obiema wydanymi w tym roku powieściami. Oprócz tego, na liście debiutują też cztery inne pozycje - co ciekawe, żadna z nich nie należy do beletrystyki.

09.01.2015
17:00
Co najchętniej czytają Polacy? Grudzień 2014 – TOP 10
REKLAMA

108738-zdarzylo-sie-wlodzimierz-kalicki-1"Zdarzyło się" - Włodzimierz Kalicki

REKLAMA

Kalendarium najważniejszych i najciekawszych - zdaniem autora - zdarzeń w historii świata. Od Starożytności po koniec dwudziestego stulecia. Imponująca kronika dziejów ludzkości, składająca się z krótkich "reportaży z przeszłości", prezentujących to, co wydarzyło się przed kilkoma, kilkudziesięcioma czy kilkoma tysiącami lat. Przełomowe odkrycia, wielkie konflikty, ważne epizody zaserwowane w formie kartek z kalendarza, dzięki czemu książkę z powodzeniem można czytać strona po stronie lub chłonąć na wyrywki według osobistego klucza.

Książka dostępna w e-księgarniach: Publio, Woblink

stephen king przebudzenie 2"Pan Mercedes" - Stephen King

Klasyczny odwrócony kryminał w wykonaniu "mistrza grozy", Stephena Kinga. W „Panu Mercedesie” czytelnik jest świadkiem pojedynku pomiędzy emerytowanym gliniarzem Billem Hodges i psychopatą Bradym Hartsfieldem. Hodgesa po odejściu z policji prześladują dawne, niewyjaśnione sprawy, w tym również ta związana z „mordercą z mercedesa” – nieuchwytnym zabójcy, który spowodował śmierć ośmiu osób i wymknął się z obławy. Pewnego dnia w skrzynce pocztowej znajduje list od Hartsfielda. Obawiając się przecieku do prasy,który mógłby sprowokować mordercę do kolejnej zbrodni, nie zawiadamia byłych kolegów z pracy i postanawia samodzielnie przeprowadzić śledztwo, by naprawić błędy popełnione przy poprzednim dochodzeniu.

Książka dostępna w e-księgarniach: Legimi, Publio, Woblink

jak zostać mistrzem greene"Jak zostać mistrzem. Trening doskonałości" - Robert Greene

Inspirująca i motywująca książka, której celem jest poprowadzenie czytelnika przez drogę ku doskonałości i sukcesowi. Greene nie obiecuje jednak złotych gór w zamian za kiwnięcie palcem - w zamian za to oferuje długofalowy plan, wypełniony praktycznymi wskazówkami i wstawkami z biografii ludzi, którym udało się osiągnąć wielkość, który rozbudzi aktywność i kreatywność i pomoże odkryć pełnię własnego potencjału.

Książka dostępna w e-księgarniach: Ebookpoint

pokolenie ikea"Pokolenie Ikea" - Piotr C.

Wulgarna i obrazoburcza opowieść o życiu na kredyt – dosłownie i w przenośni. O ludziach rozczarowanych i rozgoryczonych, nieszczęśliwych i sfrustrowanych. Nienawidzących swojej pracy, ale tkwiących w niej z przymusu i z braku lepszych pomysłów. O gonitwie bez celu. „Pokolenie Ikea” to książka budząca wiele kontrowersji – nie tylko ze względu na formę, którą jedni nazywają adekwatną, a inni szaletową, ale także przez jej treść. Dla niektórych szokującą, dla niektórych miałką i w gruncie rzeczy bezsensowną, jak opisane w niej życiorysy.

Książka dostępna w e-księgarniach: Ebookpoint, Legimi, Woblink

tęsknię za tobą"Tęsknię za tobą" - Harlan Coben

Cobena, autora kilkudziesięciu powieści kryminalnych, raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. „Tęsknie za tobą” to jego najnowsza wydana w Polsce książka, która powinna sprostać oczekiwaniom wszystkich miłośników prozy tego amerykańskiego pisarza. Detektyw Kat Donovan natrafia na portalu randkowym na profil swojego byłego narzeczonego, Jeffa, i postanawia spróbować odnowić z nim kontakt. Ten jednak ją spławia. Wkrótce okaże się, że Jeff może być powiązany z gangiem porywaczy i zamieszany w morderstwo jej ojca.

Książka dostępna w e-księgarniach: Legimi, Publio, Woblink

ameryka po kawałku"Ameryka po kawałku" - Marek Wałkuski

Zbiór opowieści i anegdot dotyczących Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Autor, dziennikarz Polskiego Radia mieszkający w USA od dwunastu lat, wyjaśnia, co tak spodobało mu się w Ameryce, dlaczego polubił ten kraj i opisuje najważniejsze przymioty jego mieszkańców. Opowiada też o amerykańskiej codzienności, czyli tym, co dla wielu czytelników najciekawsze.

Książka dostępna w e-księgarniach: Woblink

polish your english"Polish Your English. Angielski z premierem"

Podręcznik do nauki angielskiego, dzięki któremu - jak obiecują autorzy - w ciągu osiemdziesięciu dni można opanować ten język w stopniu pozwalającym na prowadzenie płynnych konwersacji. "Polish Your English" to 52 lekcje, umożliwiających poznanie użytecznych słówek, idiomów oraz zwrotów. Napisana przystępnie i z humorem znakomicie sprawdza się jako praktyczne uzupełnienie bardziej typowych podręczników.

Książka dostępna w e-księgarniach: Publio

syn jo nesbo 2"Syn" - Jo Nesbø

Fabuła najnowszego kryminału norweskiego mistrza gatunku skupiona jest wokół postaci odsiadującego wyrok za zabójstwo Sonny’ego Lofthusa, który pewnego dnia dowiaduje się prawdy o swoim ojcu. Okazuje się, że wbrew temu, w co wszyscy wierzyli, to nie on był kretem w policji – został zmuszony do napisania listu, w którym się do tego przyznaje i popełnienia samobójstwa. Sonny postanawia uciec z więzienia i wymierzyć sprawiedliwość ludziom odpowiedzialnym za krzywdy, jakich doznała z ich rąk jego rodzina. Recenzję książki znajdziecie tutaj.

Książka dostępna w e-księgarniach: Ebookpoint, Legimi, Publio, Woblink

stephen king przebudzenie 2"Przebudzenie" - Stephen King

Rozpisana na przeszło 500 stron, wielowątkowa powieść grozy. Głównym bohaterem „Przebudzenia” jest Jamie Morton. Poznajemy go, gdy jest jeszcze młodym chłopcem i zaprzyjaźnia się z nowo przybyłym pastorem, Charlesem Jacobsem. Jacobs jest zafascynowany elektrycznością, pokazuje chłopcu swoje wynalazki i uczy go jak być dobrym człowiekiem. Wszystko ulega zmianie, gdy w wyniku dramatycznego wypadku, pastor wygłasza Straszne Kazanie, wyrzekając się wiary. Gdy w niesławie opuszcza miasteczko, wydaje się, że to koniec znajomości między tą dwójką. Jednak po wielu latach Charles i Jamie spotkają się ponownie, w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach.

Książka dostępna w e-księgarniach: Ebookpoint, Publio, Woblink

olga tokarczuk księgi jakubowe "Księgi Jakubowe" - Olga Tokarczuk

REKLAMA

Opus magnum Tokarczyk, nad którym pracowała przeszło 6 lat. To prawie 1000-stronicowa powieść historyczna, jednak wykraczające poza granice tego gatunku. Jej akcja rozgrywa się w XVIII-wiecznej Polsce, gdzie obok siebie egzystują chrześcijaństwo, judaizm oraz islam. Wielowątkowa i wielopłaszczyznowa opowieść, której motywem przewodnim jest formowanie się i dzieje Frankistów, heretyckiej, żydowskiej grupy religijnej przewodzonej przez Jakuba Franka, uważającego się za trzeciego mesjasza.

Książka dostępna w e-księgarniach: Ebookpoint, Publio, Woblink

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA