REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Co najchętniej czytają Polacy? Listopad 2014 – TOP 10

W naszym comiesięcznym zestawieniu publikujemy dziesięć najlepiej sprzedających się książek na podstawie danych z najpopularniejszych e-księgarni. Jakie tytuły najchętniej czytają Polacy? W listopadzie dominują kryminał oraz sensacja, sporo jest też pozycji historycznych. Do zestawienia po raz trzeci z rzędu załapał się "Jedwabnik" Roberta Galbraitha, nie opuszczający go od chwili premiery. W tym miesiącu na liście debiutuje aż 7 tytułów. 

08.12.2014
12:07
Co najchętniej czytają Polacy? Listopad 2014 – TOP 10
REKLAMA
REKLAMA

gniew miloszewski"Gniew" - Zygmunt Miłoszewski

Pożegnanie z prokuratorem Teodorem Szackim. Po przeprowadzce do z Warszawy do Sandomierza, białowłosy bohater po raz kolejny zaczyna wszystko od nowa, tym razem osiedlając się w Olsztynie. Nic jednak nie układa się tak, jakby sobie tego życzył - nie może dogadać się z córką, nie znosi nowej szefowej, a w mieście nie dzieje się nic wartego uwagi. Gdy Szacki zjawia się na placu budowy by "odfajkować Niemca", czyli trupa sprzed kilkudziesięciu lat, nie przypuszcza, że jest to początek sprawy, która na dobre odmieni jego życie. "Gniew" przez wielu uważany jest za najlepszą część trylogii i godne jej zwieńczenie. Naszą recenzję możecie przeczytać tutaj

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Publio

obraz kontrolny sekielski"Obraz kontrolny" - Tomasz Sekielski

Druga część thrillera o kulisach polskiej polityki i służb specjalnych, kontynuacja bestsellerowej powieści „Sejf”. Kilka miesięcy po zakończeniu akcji o kryptonimie "Nabucco", trwają przygotowania do nowej operacji, która ma zapewnić państwu korzyści z wojny w Iraku. I tak już trudna i niebezpieczna kampania dodatkowo się komplikuje, gdy na jaw wychodzi, że w szeregach służb specjalnych znajduje się szpieg. Trzecia część trylogii, "Gniazdo Kruka", trafiła do sprzedaży 21 października.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

untitled"Księgi Jakubowe" - Olga Tokarczuk

Najnowsze  dzieło jednej z najważniejszych współczesnych polskich autorek. Niespełna 1000 stron, na których rozpisane zostało kilkadziesiąt wątków i postaci. To powieść historyczna, jednak wykraczające poza granice tego gatunku – akcja rozgrywa się w XVIII-wiecznej Polsce, gdzie obok siebie egzystują chrześcijaństwo, judaizm oraz islam. Nad „Księgami Jakubowymi” Tokarczuk pracowała sześć lat i zdaniem wielu czytelników – to jedna z jej najlepszych książek.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

rotmistrz-pilecki"Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz" - Tomasz Cyra

Biografia rotmistrza Witolda Pileckiego, uczestnikiem wojen w 1920 i 1939 roku, który dobrowolnie dał się zesłać do KL Auschwitz, w celu zebrania od wewnątrz informacji wywiadowczych na temat jego funkcjonowania i zorganizowania ruchu oporu. Po zakończeniu II wojny światowej został skazany na śmierć wyrokiem władz komunistycznych. Książka Tomasza Cyry skupia się przede wszystkim na działalności Pileckiego w organizowaniu konspiracji wojskowej w Auschwitz. Zawiera również słynny raport z 1945 roku, napisany po ucieczce z obozu.

Książka dostępna w e-księgarniach: Ebookpoint, Publio, Woblink

robert-galbraith-jedwabnik-the-silkworm-cover-okladka"Jedwabnik" - Robert Galbraith

Drugi tom cyklu o prywatnym detektywie Cormoranie Strike’u, zapoczątkowanym przez „Wołania kukułki”. Tym razem Strike prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia pisarza Owena Quine’a. Jego żona podejrzewa, że potrzebował po prostu kilku dni dla siebie, co zdarzało się już wcześniej, jednak ze względu na przedłużającą się nieobecność i brak kontaktu, prosi detektywa o pomoc w odnalezieniu go. W trakcie dochodzenia wychodzi na jaw, że pisarz ukończył pracę nad pamfletem, którego opublikowanie mogłoby skompromitować i narazić na kpiny niemałe grono osób. Powód jego zaginięcia może być więc całkiem inny, i dużo bardziej brutalny, niż sądzi jego małżonka. Robert Galbraith to pseudonim J. K. Rowling. Recenzję „Jedwabnika” możecie przeczytać tutaj

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

alfabet suworowa"Alfabet Suworowa" - Wiktor Suworow

Pierwsza książka Wiktora Suworowa napisana specjalnie dla polskich czytelników. Były oficer radzieckiego wywiadu wojskowego GRU, autor m.in. "Lodołamacza", przedstawia w niej kilkadziesiąt postaci, które wywarły wielki wpływ na dzieje Rosji, Europy i świata - m.in. Stalina, Hitlera, Feliksa Dzierżyńskie, Ryszarda Kuklińskiego czy Rasputina . "Alfabet Suworowa" uzupełnia wywiad-rzeka, przeprowadzony przez Piotra Zychowicza.

Książka dostępna w e-księgarniach: Ebookpoint, Publio, Woblink

krawędź wieczności"Krawędź wieczności" - Ken Follet

Trzeci tom słynnej trylogii Kena Folleta "Stulecie", rozgrywającej się na tle burzliwych, kształtujących XX wiek wydarzeń, który czytelnik obserwuje z perspektywy pięciu rodzin - amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej oraz walijskiej. "Krawędź wieczności" opowiada o okresie od wzniesienia muru berlińskiego, aż do zwycięstwa Baracka Obamy w wyborach prezydenckich. "Stulecie" to połączenie powieści historycznej i obyczajowej z elementami thrillera, kryminału i romansu. Monumentalne, liczące ponad 3000 stron (z czego "Krawędź..." to nieco ponad 1/3) dzieło.

Książka dostępna w e-księgarniach: Publio, Woblink

nieproszony gość"Nieproszony gość" - Charlotte Link

Rebecca Brand chce popełnić samobójstwo. Po śmierci jej męża, życie przestało mieć dla niej jakikolwiek sens, dlatego postanawia je zakończyć. Niespodziewana wizyta starego przyjaciela w towarzystwie dwojga przypadkowo spotkanych autostopowiczów, Ingi i Mariusa, sprawia, że zmuszona jest zmienić swoje plany. Sympatyczne, młode małżeństwo zamierza wyruszyć w rejs po Morzu Śródziemnomorskim, więc Rebecca wypożycza im ukochaną łódź męża. Podczas rejsu dochodzi do kłótni pomiędzy Ingą i Mariusem, podczas której mężczyzna wypada za burtę. Poszukiwania w rezultatu i Marius zostaje uznany za zaginionego. Kilka tygodni później w gazecie ukazuje się jego zdjęcie w związku z potwornym zabójstwem, dokonanym na terenie Niemiec.

Książka dostępna w e-księgarniach: Ebookpoint, Publio, Woblink

masa o pieniądzach polskiej mafii"Masa o pieniądzach polskiej mafii" - Artur Górski

Najsłynniejszy polski świadek koronny, Jarosław „Masa” Sokołowski, po wyznaniach dotyczących kobiet polskiej mafii, tym razem opowiada o jej pieniądzach. W jaki sposób najwięksi gangsterzy dorobili się swoich fortun i na co je wydawali, jakie ciemne interesy załatwiało się w naszym kraju oraz na czym można było zarobić najwięcej – na te i inne pytania „Masa” odpowiada w rozmowie z dziennikarzem Arturem Górskim.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

pokochaj siebie"Pokochaj siebie" - Wayne W. Dyer

REKLAMA

Jak osiągnąć sukces w życiu prywatnym i zawodowym? Jak poprawić relacje ze swoim otoczeniem?  Jak nauczyć się szybkiego podejmowania decyzji? Jak wyzbyć się bezużytecznych emocji: poczucia winy, niepokoju, gniewu; uwolnić od potrzeby aprobaty innych, osiągnąć niezależność i stać się panem swoich myśli i czynów? Amerykański psycholog Wayne W. Dyer twierdzi, że zna odpowiedzi na te pytania i chętnie się nimi dzieli. Nie obiecuje przy tym, że będą one proste i łatwe. Przeciwnie - uważa on, że zmiana swojego życia na lepsze to proces długotrwały i wymagający, ale jak najbardziej możliwy. I to przede wszystkim o tym jest ta książka.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA