REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Luke Cage, mroczne dziedzictwo i skok na diamenty - co obejrzeć w ten weekend?

Sezon wakacyjny oficjalnie czas zacząć. Lato otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości filmowo-serialowe. Już w pierwszy weekend warto zapoznać się z kilkoma ciekawymi pozycjami.

23.06.2018
9:00
Co obejrzeć w weekend 23 czerwca
REKLAMA
REKLAMA

Ten weekend przynosi nam powroty lubianych seriali, więc warto zapoznać się nowymi przygodami znanych bohaterów. Fanów kina grozy zainteresuje film uznawany za jeden z najlepszych horrorów tego roku. Do tego mamy fabularyzowaną historię morderstwa dwóch kultowych raperów.

Najlepsze filmy, seriale i programy – co obejrzeć w ten weekend?

Kuloodporny bohater z ulic Harlemu powraca. Po naprawieniu swojej reputacji Luke wciąż zmaga się z lokalnymi przestępcami w swojej dzielnicy. Sam zauważa, że w walkach staje się co raz brutalniejszy, co ma wpływ także na jego relacje z bliskimi. Do tego w okolicy pojawia się niejaki Bushmaster, który wydaje się być godnym przeciwnikiem dla Cage’a. By go pokonać, tytułowy bohater będzie musiał rozważyć współpracę z dotychczasowymi wrogami.

Nowe odcinki można już oglądać na Netfliksie.

Śmierć Ellen, nestorki rodu Grahamów, jest początkiem serii niepokojących zdarzeń w rodzinie jej córki Annie. Najpierw bliscy starają się wytłumaczyć to sobie żałobą i zmęczeniem, ale szybko staje się jasne, że to żadna wymówka. Gdy sytuacja staje się wręcz potworna, domownicy zaczynają rozumieć, że ciąży na nich swego rodzaju mroczne brzemię. Grahamowie muszą zapłacić za wydarzenia, które przed laty miały miejsce w życiu Ellen.

Film Ari Astera można już oglądać w kinach.

Czas na kolejny wielki skok, choć tym razem w wykonaniu samych kobiet. Podczas pobytu w więzieniu Debbie Ocean dokładnie planuje największy napad w jej karierze. Po wyjściu na wolność razem ze swoją wspólniczką Lou kompletuje ekipę, w skład której wchodzą m.in. jubilerka, paserka czy hakerka. Ich celem jest warty fortunę naszyjnik, który aktorka Daphne Kluger założy na zbliżającą się MET Galę. Kobiety planują niepostrzeżenie wynieść kosztowności z imprezy.

Ocean's 8 obejrzycie w kinach. 

Unsolved

Nowa antologia kryminalna skupiająca się na niewyjaśnionych do dziś zbrodniach. Pierwsza fabularyzowana seria przedstawia historię morderstw dwóch legendarnych raperów – Tupaca oraz Notorious B.I.G.-a. W ciągu pół roku, od września 1996 r. do marca 1997 r. muzycy zostają zastrzeleni w miejscach publicznych. Obiema sprawami zajmują się detektywi Grag Kading i Russell Poole. Śledztwo wydaje się stać w miejscu, choć po latach pojawiają się nowe poszlaki.

Serial jest już dostępny na Netfliksie.

Nowa odsłona konsekwencji burzliwego romansu Noah i Alison. Ten związek skutkował rozpadem małżeństwa, zszarganymi nerwami, śledztwem policji oraz zniszczeniem życia także bliskim im osobom. W nowym sezonie Noah przeprowadza się do Kalifornii, by być bliżej swoich dzieci. Podejmuje pracę w kolejnej szkole, gdzie czekają go nowe wyzwania w związku z postawą uczniów. W premierowych odcinkach nie zabraknie także snucia narracji z perspektyw różnych bohaterów.

Premierowy odcinek można obejrzeć w HBO GO oraz na Showmaksie.

REKLAMA

A co poza tym?

W serwisach streamingowych nie brakuje nowych odcinków popularnych seriali. HBO GO ma do zaoferowania Westworld i Sukcesję, a Showmax Opowieść podręcznej, Cloak & Dagger oraz 3 dni Kondora. Kilka ciekawych pozycji znajdziemy także w telewizji. O nieco późniejszej porze Polsat proponuje filmy z Arnoldem Schwarzeneggerem – w sobotę o 23:10 zobaczymy Terminatora 3: Bunt maszyn, a w niedzielę o 22:05 Prawdziwe kłamstwa. Natomiast TVN Fabuła organizuje maraton z Gwiezdnymi wojnami. W sobotę od 11:00 można oglądać epizody I-III, a w niedzielę o tej samej porze IV-VII. Z kolei HBO zachęca do powrotów do DCEU, bowiem w sobotę o 20:10 można obejrzeć Legion samobójców, a w niedzielę o tej samej porze Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA