REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Zimna wojna, dinozaury i walka o władzę - co obejrzeć w ten weekend?

Ten tydzień przyniósł nam premiery kilku od dawna wyczekiwanych pozycji. Mamy kino polskie, potencjalnego blockbustera oraz kilka bardzo ciekawych seriali. Wystarczy tylko zdecydować - sala kinowa czy własna kanapa?

09.06.2018
10:00
3 dni Kondora recenzja
REKLAMA
REKLAMA

Ten weekend warto rozplanować sobie tak, by zapoznać się przynajmniej z kilkoma z proponowanych tytułów. Do dyspozycji mamy bowiem dinozaury, nowych superbohaterów, wyczekiwany polski film i inne hity. Nie ma więc co zwlekać, trzeba wziąć się za oglądanie.

Najlepsze filmy, seriale i programy - co obejrzeć w ten weekend?

Zimna wojna

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów tego roku. Wiktor podróżuje po Polsce lat 50., szukając kandydatów do pierwszego w kraju zespołu pieśni i tańca. Tak poznaje Zulę, w której z wzajemnością się zakochuje. Mimo wielkiego uczucia dwójka nie jest w stanie ze sobą wytrzymać, nieustannie się raniąc. Tłem ich romansu są podróże po bloku komunistycznym i Paryżu.

Film Pawła Pawlikowskiego można oglądać w kinach.

Jurassic World: Upadłe królestwo

Choć park rozrywki już nie funkcjonuje, to dinozaury mają się dobrze. A przynajmniej do czasu, aż Isla Nublar zostaje zagrożona przez wybuch wulkanu. Owen i Claire wracają na wyspę z misją uratowania prehistorycznych gadów. Przybywają na miejsce, gdy erupcja już się zaczęła. Bohaterowie muszą zmierzyć się nie tylko z potężnym żywiołem, ale także spiskiem, którego celem jest przywrócenie Ziemi do pradawnego stanu.

Film J.A. Bayony można oglądać w kinach.

Logan Roy stoi na czele Waystar Royco, jednej z największych korporacji medialnych na świecie. Powoli myśli jednak o emeryturze i przekazaniu sterów swoim dzieciom z dwóch poprzednich małżeństw. Jego najstarszy syn Connor żyje z dala od rodziny, ale jego przyrodni brat Kendall to prezes jednego z oddziałów firmy i oczywisty następca ojca. Roman natomiast oddaje się przede wszystkim rozrywce, a Siobhan robi karierę w polityce. Ambicje dają o sobie znać na urodzinach Logana, gdy rozpoczyna się walka o władzę pomiędzy nim a synem, a także wewnątrz samego potomstwa.

Pierwszy odcinek można już oglądać na HBO GO.

Nowy marvelowski serial od Freeform. Tyrone Johnson i Tandy Bowen to nieznajomi, pozornie zwykli nastolatkowie z różnych światów. Dzięki przypadkowemu spotkaniu dowiadują się, że jednak coś ich łączy. Oboje mają supermoce; on potrafi przenosić ludzi do innych miejsc za pomocą Mrocznego Wymiaru, a ona wytwarza sztylety świetlne. Między dwójką rodzi się uczucie, które pozwala im lepiej kontrolować swoje moce.

Pierwsze odcinki serialu można już oglądać na Shomaksie.

Serial oparty na klasycznym filmie szpiegowskim z 1975 r. Joe Turner to młody i ambitny analityk CIA, który wiedzie całkiem normalne życie. Zajmuje się pisaniem różnych algorytmów dla agencji, którą skrycie pragnąłby zreformować. Zwłaszcza, że jego program zostaje wykorzystany do inwigilowania tysięcy obywateli. Jego życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy pewnego dnia wszyscy pracownicy jego jednostki zostają zamordowani, a on sam jest następnym celem tajemniczych napastników.

Pierwszy odcinek serialu można oglądać na Showmaksie.

REKLAMA

A co poza tym?

Na Netfliksie można obejrzeć filmowy finał Sense8, a także komedię Alex Strangelove. Z kolei HBO GO ma dla nas kolejny odcinek Westworld, a Showmax The Crossing. Przeprawa. Stacje telewizyjne także starają się zadbać o naszą rozrywkę. W sobotę o 19:10 TVN Fabuła wyemituje Potwory i spółkę, a o 20:05 TVP2 pokaże Wyścig Rona Howarda. O 20:10 Polsat proponuje Krainę lodu, a o HBO Ukryte piękno z Willem Smithem. W niedzielę o tej samej porze HBO wyświetli film Tarzan: Legenda, a o 21:00 Polsat Film oferuje możliwość przypomnienia sobie Titanica.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA