REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Najlepsze filmy w telewizji. Podpowiadamy, które z nich warto obejrzeć

Ramówka naziemnej telewizji w najbliższym tygodniu raczej nas niczym nie zaskoczy. Co innego filmowa oferta poszczególnych stacji – zdecydowanie będzie co oglądać. Wybraliśmy dla was najciekawsze produkcje.

14.10.2018
12:00
co obejrzeć w tv
REKLAMA
REKLAMA

W tym tygodniu nie uświadczymy ważnych telewizyjnych premier. Ulubione przez nas programy i seriale będą nadawane, jak zawsze, w tych samych dniach o tych samych porach. To jednak nie oznacza, że nie będzie powodu sięgać po pilota od dekodera kablówki. Nadciągający tydzień obfituje bowiem w ciekawe filmowe propozycje. A my wybraliśmy najlepsze z nich.

Co obejrzeć w telewizji w dniach 14-20.10?

To jeden z najlepszych filmów o zombie, jakie nakręcono w ostatnich czasach – choć nie jest zbyt przerażający. Krytykowano go za spłycenie książki, której jest ekranizacją, jednak sam w sobie stanowi doskonałą rozrywkę. World War Z rzuca Brada Pitta w rozmaite zakątki świata chorującego na epidemię zombie. Dzięki temu widz ma okazję zobaczyć, jak z inwazją żywych trupów radzą sobie poszczególne mocarstwa. A raczej jak sobie z nią nie radzą.

Emisja: TVN, niedziela o 22:30, powtórka w poniedziałek o 23:30.

Ostatnia z filmowych przygód młodocianego czarodzieja, która tym razem została rozbita na dwa filmy. Już dziś wieczorem zostanie wyemitowany pierwszy z nich. Jak nietrudno się domyślić, nasz główny bohater będzie miał okazję raz na zawsze rozprawić się ze złym Voldemortem. Harry, Ron i Hermiona wyruszają więc, by odnaleźć horkruksy, dzięki którym ich oponent zapewnił sobie nieśmiertelność. Muszą je wszystkie zniszczyć, by go pokonać.

Emisja: TVN7, niedziela o 22:30, powtórka w poniedziałek o 23:15.

Szklana pułapka 4.0

Zupełnie nie rozumiem negatywnych ocen Szklanej Pułapki 4.0. Wielki powrót po latach funkcjonariusza McLane’a udał się, moim zdaniem, bardzo dobrze. To dynamiczny film akcji, pełen dobrego humoru, udanych one-linerów i niespodzianek fabularnych, do którego lubię wracać do dzisiaj. I zdecydowanie trzyma się charakteru pierwowzoru z jednym wyjątkiem – jest jeszcze bardziej widowiskowy.

Emisja: Polsat, poniedziałek o 1:05, powtórka w poniedziałek o 20:10.

Twister

Co mają w głowie wariaci, którzy uganiają się za trąbami powietrznymi, ryzykując życie za udane zdjęcie lub, co ważniejsze, za udany pomiar meteorologiczny? Odpowiedź poznacie z filmu Twister, moim zdaniem niesłusznie określanym jako katastroficzny (choć scen destrukcji mienia przez żywioł w nim nie brakuje). To dynamiczna, lekka a zarazem bardzo angażująca opowieść o szalonych meteorologach, którzy za pomocą innowacyjnego narzędzia pomiarowego chcą stworzyć komputerowy model tornada. Jest tylko jeden problem: urządzenie trzeba ręcznie umieścić w samym jego centrum.

Emisja: TV Puls, poniedziałek, 23:50.

Druga część trylogii Francisa Forda Coppoli o przestępczym światku Stanów Zjednoczonych z ubiegłego wieku. Do dzisiaj jest uważana za jedno z najwybitniejszych osiągnięć w historii kinematografii. Akcja drugiej części zaczyna się w 1917 r., kiedy to Vito Corleone stawia pierwsze kroki w mafijnym świecie Nowego Jorku. Tymczasem ponad 40 lat później jego syn Michael walczy o odziedziczoną po ojcu spuścizną.

Emisja: TVN7, wtorek, 20:00, powtórka w środę o 20:00.

Ten film… nie należy do najwybitniejszych produkcji w historii. Jest kiczowaty, ma prostą fabułę, momentami bywa wręcz żenujący. Ogląda się go jednak z jakiegoś powodu o dziwo bardzo dobrze, nie tylko z uwagi na historyczne znaczenie – wszak to Conanowi przypisuje się zwiększenie zainteresowania Hollywood tematyką fantasy, była to też pierwsza poważna rola Arnolda Schwarzeneggera. Życzę wam więc dobrej zabawy: historia zemsty Conana na mordercach swojej rodziny to znakomita, choć odmóżdżająca rozrywka.

Emisja: Polsat, piątek, 22:45.

Szybkie samochody, piękne dziewczyny, widowiskowe pościgi i wybuchy. Dużo wybuchów. Recepta na sukces serii Szybcy i wściekli od lat jest niezmienna. Od lat też spotyka się z niesamowitym entuzjazmem tłumnie udających się do kina fanów. W szóstej części serii Luke Hobbs proponuje Dominicowi Torreto i jego bliskim oczyszczenie z wszelkich zarzutów w zamian za pomoc w walce z gangiem Owena Shawa. Fabularnie film jest bardzo słaby, ale imponujące sceny kaskaderskie i duża dawka humoru rekompensują to z nawiązką.

Emisja: TVN, piątek, 20:00.

Ted

Miłośnicy kloacznego humoru i mocnej, często wulgarnej satyry mogą się spodziewać doskonałej zabawy z Tedem. To pierwsza pełnometrażowa aktorska produkcja od twórcy Głowy rodziny. Opowiada historię pluszowego misia, który w magiczny sposób ożywa i towarzyszy swojemu przyjacielowi przez resztę jego życia. W tym, a wręcz przede wszystkim, w jego dorosłym życiu. Co zaczyna stanowić problem, gdy ten chce związać się na stałe ze swoją ukochaną. To komedia z gatunku tych głupich, mnie jednak podczas seansu w kinie brzuch bolał ze śmiechu. Polecam!

Emisja: TVN, piątek, 22:45.

Polowanie na „Czerwony Październik”

Absolutna klasyka kina i doskonały thriller, będący ekranizacją powieści Toma Clancy’ego pod tym samym tytułem. Film opowiada o dziewiczym rejsie radzieckiego okrętu atomowego, którego kapitan niespodziewanie zmienia wyznaczony kurs i wpływa na wody kontrolowane przez NATO. Jego intencje nie są jasne ani dla ZSRR, ani dla USA – nie wiadomo, czy zamierza on zdezerterować i przekazać nową, groźną broń we wrogie ręce, czy też jego celem jest atak na Stany Zjednoczone.

Emisja: Polsat, niedziela, 00:00.

Na deser dwie fajne propozycje dla całej rodziny: Kot w butach oraz Madagaskar III.

REKLAMA

Większość przedstawionych tu filmów raczej nie nadaje się do obejrzenia wspólnie z naszymi pociechami. Na szczęście nie będziemy skazani tylko na cyklicznie emitowane w telewizji seriale animowane.

Jeszcze dziś, o 16:05, stacja TVN wyemituje animację Kot w butach, będącą zabawną opowieścią o tytułowym bohaterze… która raczej nie trzyma się realiów baśni pod tym samym tytułem. Jest to bowiem spin-off Shreka i to właśnie z tego filmu zaczerpnięto postać. Drugą z naszych propozycji jest trzecia część serii Madagaskar, w której jak zawsze pierwsze skrzypce będą grać drugoplanowe postacie, a więc uwielbiane przez nie tylko najmłodszych pingwiny. Madagaskar III będziemy mogli obejrzeć na Polsacie, w sobotę, o 20:05.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA