REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Venom, legendarni snajperzy i zwycięskie nazistowskie Niemcy – co obejrzeć w ten weekend?

Weekendowa pogoda niestety póki co nie sprzyja spacerom czy długiemu przebywaniu na świeżym powietrzu. Czas możemy spędzić przed ekranem – podpowiadamy co warto obejrzeć.

06.10.2018
9:00
co obejrzeć w weekend
REKLAMA
REKLAMA

Planujecie spędzić weekend z herbatką i pod kocykiem? Biorąc pod uwagę aurę za oknem, brzmi to jak niezły plan. Pozwólcie więc, że wam nieco pomożemy w miłym spędzaniu czasu i zaproponujemy kilka premier telewizyjnych i kinowych, na które warto mieć oko.

Najlepsze filmy, seriale i programy – co warto obejrzeć w ten weekend?

Szkoła dla elity to nowy, hiszpańskojęzyczny serial dla młodzieży od Netfliksa, w którym wystąpiły gwiazdy znane z Domu z papieru. Głównymi motywami tej produkcji mają być dojrzewanie, miłość, seks i zagadkowa zbrodnia. Głównymi bohaterami są uczniowie elitarnej placówki edukacyjnej. Do szkoły dla najzamożniejszych trafia trzech nowych uczniów: Samuel, który musi utrzymywać swoją rodzinę, Christian, flirciarz, któremu w głowie są dziewczyny, a nie nauka i Nadia, muzułmanka, dla której ważna jest religia i zdanie rodziców. Pojawienie się tej trójki wywróci do góry nogami dotychczasowe życie kilku innych licealistów. Jedno z nich zginie, a my będzie próbowali razem ze śledczymi dowiedzieć się, kto jest temu winien.

Serial (wszystkie 8 odcinków) znajdziecie na Netfliksie.

Wróg u bram

Ten film niezmiennie jest wart naszej uwagi – zwłaszcza, jeżeli nigdy go jeszcze nie oglądaliśmy. To inspirowana faktami wojenna produkcja, której akcja dzieje się w oblężonym Stalingradzie. Opowiada o pojedynku dwóch elitarnych snajperów: Wasilija Zajcewa (w tej roli Jude Law) i majora Königa (Ed Harris). I trzyma w napięciu do ostatniej chwili.

Film znajdziecie na HBO GO.

Serial opowiada historię alternatywnej rzeczywistości, w której państwa Osi wygrywają II wojnę światową. Niemcy jako pierwsze tworzą bombę atomową, która pozwala im wygrać II wojnę światową i wraz ze swoimi sojusznikami podbić Stany Zjednoczone. Dawny kraj zostaje podzielony między III Rzeszę i Cesarstwo Japonii, a jego mieszkańcy są poddani indoktrynacji. Wewnątrz świata opresji i tortur rodzi się jednak ruch oporu. W trzecim sezonie produkcji Amazona zbliża się wojna między Nazistami i Japończykami, a główni bohaterowie poszukują dostępu do naszej rzeczywistości. Serial zrealizowano na motywach powieści Philipa K. Dicka.

Serial obejrzycie na Amazon Prime Video.

Pierwsze recenzje filmu Venom niestety nie napawają optymizmem. Nadal jest to jednak wysokobudżetowy film akcji, ze świetnym Tomem Hardym w roli głównej, na podstawie znakomitej serii komiksów. Mimo niezbyt przychylnych opinii i tak warto dać tej produkcji szansę – zwłaszcza, że ci sami recenzenci zaznaczają, że jak ktoś lubi filmy tego typu sprzed 1,5 dekady, to i historia o zainfekowanym przez złośliwego symbionta superbohaterze powinna mu przypaść do gustu.

Film można już oglądać w kinach.

REKLAMA

W telewizji również ciekawie.

Jeżeli zdecydujemy się polegać na kablówce, to i tam nie zabraknie paru ciekawych propozycji. Waszej uwadze polecić możemy polski thriller sensacyjny Pitbull. Niebezpieczne kobiety, który TVP2 wyemituje w niedzielę o 1:10. W sobotę o 20:10 na Polsacie będziemy mogli obejrzeć nadal zabawny film animowany Shrek, tego samego dnia o 21:45 na TVN będziemy mogli się bawić przy przygodowym filmie fantasy Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach. Z kolei niedzielny wieczór – o 20:10 na TVP 2 – umili nam kolejna przygoda Agenta 007: Jutro nie umiera nigdy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA