REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jessica Jones, niebezpieczna gra i yakuza - co obejrzeć w ten weekend?

Udało się dotrwać do weekendu, więc czas na zasłużony odpoczynek. Najlepiej wziąć do ręki pilota lub wybrać się do kina, bo zarówno w ofercie VOD i multipleksach znajdzie się kilka ciekawych propozycji.

09.03.2018
20:45
Jessica Jones, niebezpieczna gra i yakuza - co obejrzeć w ten weekend?
REKLAMA
REKLAMA

W tym tygodniu nie zabraknie tytułów skierowanych do sympatyków każdego gatunku. Horror, produkcja o superbohaterce czy komedia - każdy wybierze coś dla siebie. Wystarczy tylko zdecydować się, czy oglądamy w domu, czy w kinie.

Najlepsze filmy, seriale i programy - co obejrzeć w ten weekend?

Nieznajomi: Ofiarowanie

Kontynuacja horroru z 2008 roku. Czteroosobowa rodzina wybiera się na kilkudniowy rodzinny zjazd. Na miejsce imprezy wybrano ustronny park kempingowy. Gdy bohaterowie docierają do umówionego punktu, cały teren wydaje się opuszczony. Decydują się zostać tam na noc w nadziei, że krewni po prostu się spóźniają. Jednak po zmroku zjawiają się trzy zamaskowane postacie, które zbadają granice wszelkiej wytrzymałości przybyszów.

Film Johannes Robertsa można oglądać w kinach od 9 marca.

Obdarzona nadludzkimi zdolnościami prywatna detektyw powraca w nowych odcinkach. Jessica będzie musiała zmierzyć się ze swoją przeszłością. Spróbuje radzić sobie ze złością poprzez terapię, ale nie spodziewajmy się, że znacząco wpłynie to na jej charakter. Ponadto Jones musi zmagać się z konkurencją i paranoicznym klientem. Pomimo wyeliminowania Kilgrave’a, ten powróci w jakiejś formie w nowym sezonie.

2. sezon serialu dostępny jest w Netfliksie.

Jared Leto jako były amerykański żołnierz, który razem z członkiem yakuzy ucieka z japońskiej niewoli. Po zakończeniu II wojny światowej bohater chce spłacić dług wdzięczności. Dołącza do zastępów kryminalnej organizacji, co dla białego Amerykanina nie jest takie łatwe. Z czasem zyskuje sobie szacunek mafijnych bossów, ale dla niektórych przyjęcie go w szeregi jest najwyższą hańbą. Odtąd były żołnierz musi uważać także na potencjalnych sprzymierzeńców.

Film Martina Zandvlieta dostępny jest w serwisie Netflix.

Wieczór gier

Nowa komedia z udziałem Jasona Batemana i Rachel McAdams. Aktorzy wcielają się w Maksa i Annie, którzy raz w tygodniu spotykają się z przyjaciółmi i organizują wspólne gry oraz zabawy. Pewnego dnia Brooks, brat Maksa, wpada na pomysł rozwiązania sprawy morderstwa, w którym uczestniczyć będą podstawieni agenci i przestępcy. Gdy organizator zabawy zostaje porwany, wszyscy myślą, że to część fabuły. Wkrótce okazuje się, że mylili się zarówno co do gry, jak i co do Brooksa. Razem muszą odnieść zwycięstwo w rozgrywce, która może być ich ostatnią.

Film Johna Francisa Daleya i Jonathana Goldsteina można oglądać w kinach od 9 marca.

Collateral

Czteroodcinkowa produkcja BBC, której dystrybucją poza Wielką Brytanią zajął się Netflix. Twórcą kryminalnej serii jest David Hare, autor scenariusza do Godzin czy Lektora. Miniserial przedstawia cztery dnia z życia Kip Glaspie, londyńskiej detektyw pracującej w policji. Funkcjonariuszce zostaje przydzielone zbadanie morderstwa dostawcy pizzy. Na pierwszy rzut oka sprawa nie wydaje się niczym niezwykłym. Jednak gdy bohaterka zagłębia się w śledztwo, odkrywa istnienie siatki handlarzy narkotyków, szpiegów i przemytników.

Produkcja jest już dostępna w serwisie Netflix.

REKLAMA

A co poza tym?

W kinach oglądać można Kobietę sukcesu – nową komedię romantyczną z Agnieszką Więdłochą i Mikołajem Roznerskim w rolach głównych. W HBO GO dostępny jest pierwszy odcinek 2. sezonu Sprawy idealnej. Zapowiada się także kolejny udany weekend dla fanów science-fiction. TVN proponuje aż trzy filmy z Marvel Cinematic Universe. W piątek o 20:00 obejrzeć można Strażników Galaktyki, a zaraz potem Kapitana Amerykę: Pierwsze starcie. Z kolei w niedzielę o 21:35 emitowany będzie Iron Man 3. W sobotę o 18:10 Polsat Film proponuje X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, a w niedzielę o 18:30 Indianę Jonesa i Świątynię Zagłady.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA