REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix przyciąga najlepszych. Bracia Coen zrobią swój serial dla serwisu

Bracia Coen to wysoka półka. A Netflix chce mieć u siebie najlepszych. Twórcy, znani z takich filmów jak Fargo czy To nie jest kraj dla starych ludzi, stworzą swój własny serial dla potentata VOD.

10.08.2017
9:33
Bracia Coen stworzą serial dla serwisu Netflix o Dzikim Zachodzie
REKLAMA
REKLAMA

O powstającym serialu braci Coen wiadomo jest już od stycznia tego roku, ale dopiero teraz stało się jasne, że produkcja zostanie wyprodukowana w porozumieniu z platformą Netflix. Nowy serial Netfliksa i braci Coen będzie antologią. Ta składać się będzie z sześciu odcinków. Każdy z nich opowie jakąś historię wprost z Dzikiego Zachodu. Serial Joela i Ethana Coenów ma nosić tytuł The Ballad of Buster Scruggs.

Wciąż nie są znane żadne szczegóły serialu. Wiadomo tylko, że tytułową postać Bustera Scruggsa zagra Tim Blake Nelson.

Tim Blake Nelson
REKLAMA

Premiera serii planowana jest w 2018 roku, ale konkretna data, kiedy produkcja trafi na platformę, nie została podana.

Coen to kolejne znaczące w świecie filmu nazwisko, które Netflix ma w swoich zasobach. Przypomnijmy, że platforma nawiązała już współpracę z Davidem Fincherem, który wyreżyserował serial Mindhunter. Ten pojawi się w serwisie już w październiku tego roku. W filmach i serialach produkowanych przez Netfliksa biorą udział gwiazdy (Kevin Spacey, Robin Wright, Jake Gyllenhaal czy Tilda Swinton), a znane postaci ze świata filmu zaangażowane są w powstawanie różnych projektów (np. Agnieszka Holland, tak jak i zresztą David Fincher, współpracowała z Netfliksem podczas tworzenia House of Cards). Netflix się rozwija i z każdym miesiącem ma coraz więcej powodów, by przyciągnąć do siebie publiczność. Nawet jeśli nie obejrzymy w nim Gwiezdnych wojen.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA