REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Czarna Pantera 2" ma być najważniejszym filmem, jaki Marvel kiedykolwiek zrobił. O co chodzi?

"Czarna Pantera 2" już za momet pojawi się na ekranach kin. Jakby atmosfera przed premierą nowego filmu MCU nie była wystarczająco gorąca, szef Marvel Studios podgrzewa ją jeszcze bardziej. Kevin Feige zdradził bowiem, że jak do tej pory to najważniejsza produkcja, która powstała w ramach superbohaterskiego uniwersum.

08.11.2022
13:23
czarna pantera 2 premiera mcu
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Zapomnijcie o "Avengers: Koniec gry" i innych "najambitniejszych crossoverach w historii". "Czarna Pantera 2", która już za chwilę pojawi się w kinach wyrasta na najważniejszy film MCU. Można było się tego spodziewać. W końcu fani już od dawna z niecierpliwością wyczekują jego premiery.

"Czarna Pantera" była jednym z największych sukcesów MCU - tak komercyjnym, jak i artystycznym. Nie dość, że na całym świecie film zarobił niemal 1,35 mld dolarów, to jeszcze zgarnął siedem nominacji na Oscara, które zamienił na trzy statuetki (kostiumy, scenografia, muzyka oryginalna). Już z tego względu sequel zaczął wzbudzać powszechne zainteresowanie.

REKLAMA

W sierpniu minionego roku zmarł wcielający się w tytułową Czarną Panterę Chadwick Boseman. Fani zaczęli się więc zastanawiać, jak twórcy sequela wybrną z tej sytuacji. Pojawiły się doniesienia o możliwych cyfrowych próbach wygenerowania aktora i domysły, kto mógłby go zastąpić.

Czarna Pantera 2 - najważniejszy film MCU?

Ogromne są oczekiwania wobec "Czarnej Pantery 2", która jest nie tylko sequelem wielkiego hitu, ale też ma być hołdem złożonym zmarłemu Chadwickowi Bosemanowi i granej przez niego postaci. A jakby atmosfera wokół filmu nie była wystarczająco gorąca, teraz postanowił ją jeszcze podgrzać Kevin Feige.

W zakulisowych materiałach z "Czarnej Pantery 2" szef Marvel Studios powiedział:

Wszyscy z nas są głęboko przekonani, że to najważniejszy film, jaki do tej pory zrobiliśmy. Właśnie dlatego każdy członek ekipy każdego dnia jest skupiony na swoim zadaniu. Mam tu na myśli przede wszystkim Ryana Cooglera, który za to wszystko odpowiada.

REKLAMA
Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu - MCU

Czy "Czarna Pantera 2" spełni oczekiwania fanów? To się okaże już niedługo. Na ekrany polskich kin film wejdzie już w najbliższy piątek, 11 listopada.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA