REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Donald Glover może trafić do kolejnego uniwersum. Czy zobaczymy go w filmie Czarna Pantera 2?

Nie znamy jeszcze pełnej fabuły pięciu następnych filmów MCU, a już pojawiają się plotki o kolejnych produkcjach. Najnowsza dotyczy filmu Czarna Pantera 2. W obsadzie rzekomo miałby się znaleźć Donald Glover.

23.05.2018
20:38
Czarna Pantera 2 Donald Glover
REKLAMA
REKLAMA

Czarna Pantera to już teraz jeden z największych hitów tego roku. Film Ryana Cooglera osiągnął zyski z biletów na poziomie przekraczającym 1,3 mld dol. Marvel Studios nie jest jednak zbyt hojne, jeśli idzie o szczegóły odnośnie sequela. Na razie wiemy w zasadzie tylko to, że kontynuacja produkcji powstanie, gdy reżyser wyrazi gotowość przystąpienia do projektu. Trudno jednak wyobrazić sobie, by Disney porzucił myśli o drugiej części.

O ile w przypadku wszystkich nadchodzących produkcji MCU mamy pewne informacje czy przypuszczenia odnośnie fabuły, tak ewentualna Czarna Pantera 2 pozostaje zagadką. T’Challa został przecież unicestwiony przez Thanosa i nie wiadomo, jak miałby wyglądać jego przypuszczalny powrót ani jak wydarzenia z Avengers 4 wpłyną na dalsze funkcjonowanie uniwersum. Pojawiają się jednak plotki odnośnie tego, kogo możemy zobaczyć w filmie.

Według ostatnich doniesień rozmowy na temat dołączenia do obsady prowadzi Donald Glover.

Takie informacje podaje brytyjskie Metro, według którego Coogler pracuje nad fabułą filmu i nowymi postaciami. Jedną z nich miałby właśnie zagrać aktor, którego już w tym tygodniu zobaczymy jako Lando Calrissiana w filmie o Hanie Solo. Rozmowy mają mieć nieformalny charakter, jako że nic w kwestii Czarnej Pantery 2 nie jest jeszcze oficjalne.

Choć to tylko niepotwierdzone informacje, to wcale nie zdziwiłbym się, gdyby za kilka czy nawet kilkanaście miesięcy okazały się prawdziwe. Glover jest ostatnio niezwykle popularny, czy to jako Childish Gambino, czy ze względu na chwaloną kreację Lando.

Co ciekawe, film Czarna Pantera 2 miałby też zawierać występ Michaela B. Jordana.

REKLAMA

Metro donosi także, że możliwy jest powrót granego przez niego Erika Killmongera. To już mniej prawdopodobna wiadomość, jako że antagonista zginął w pierwszej części, więc twórcom pozostawałyby praktycznie tylko flashbacki. No chyba, że Czarna Pantera 2 okazałaby się prequelem oryginału.

To na razie tylko plotki i gdybania, a tymczasem Marvel zaprząta sobie głowę innymi filmami. 3 sierpnia do kin trafi Ant-Man i Osa, a w przyszłym roku zobaczymy Captain Marvel (8 marca), Avengers 4 (3 maja) i Spider-Man: Homecoming 2 (5 lipca). Z kolei na 2020 r. planowana jest premiera Strażników Galaktyki vol. 3.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA