REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Człowiek ze stali” powraca. I ma nowego kumpla.

Pamiętacie ostatni film o Supermanie, „Człowiek ze stali”? Jeśli tak, to pewnie wolelibyście o nim zapomnieć. Trudno ukryć, że nie był to najbardziej udany obraz tego roku. Producenci się wszak nie zrazili i w przyszłym roku mają zacząć się zdjęcia do sequelu.

29.07.2013
8:09
„Człowiek ze stali” powraca. I ma nowego kumpla.
REKLAMA

Moi koledzy z sPlay nie zostawili na „Człowieku ze stali” suchej nitki. Łukasz Stelmach nazwał go największym rozczarowaniem roku, a Szymon Radzewicz wytykał produkcji kolejne niedorzeczności. Z grubsza zgadzam się z ich opiniami i chyba nie jestem w tym odosobniony. Choć są i tacy, którym film zwyczajnie się podobał, w Internecie liczba recenzji negatywnych znacznie przewyższa te pozytywne. Na następną odsłonę nowych przygód Supermana raczej niewielu czeka z zapartych tchem.

REKLAMA
Batman-Vs-Superman

Wieść o nowym „Man of steel” została ogłoszona podczas zakończonego w minioną niedzielę Comic-Conu w San Diego. Na panelu dyskusyjnym Warner Bros niespodziewanie pojawił się reżyser pierwszej części, Zack Synder, i ogłosił plany dotyczące sequela. Cóż, trzeba przyznać, że zapowiada się interesująco. W drugiej części „Człowieka ze stali” obok Supermana pojawi się Batman. Wspólne występy tych superbohaterów nie są niczym nowym, obaj pojawili się już między innymi w animowanym filmie „Batman i Superman”, komiksie „Superman/Batman” czy serialu „Liga Sprawiedliwych”. Najnowsze dzieło będzie jednak pierwszą aktorską produkcją, w której będą oni obecni.

Fabułę, wspólnie z Synderem, opracuje David S. Goyer (odpowiedzialny m.in. za „Batman Początek”, „Blade – Wieczny łowca”, „Ghost Rider”), który przygotuje także scenariusz filmu. Inspirować ma się komiksami Franka Millera, przede wszystkim „The Dark Knight Returs”, ale – wedle zapewnień Syndera – drugi „Człowiek ze stali” nie będzie adaptacją tej publikacji. W postać Supermana po raz drugi wcieli się Henry Cavill, póki co nie wiadomo kto zagra Batmana – na pewno nie będzie to Christian Bale. W obsadzie znajdą się także Amy Adams, Laurence Fishburne i Diane Lane.

REKLAMA

Tytuł sequela nie jest jeszcze znany. Goyer poinformował, że z całą pewnością nie będzie to po prostu „Man of steel 2” ani „The Dark Knight Returns”. Najbardziej prawdopodobną wersją jest „Batman vs Superman” lub „Superman vs Batman”. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w przyszłym roku, premiera przewidziana jest na rok 2015.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA