REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zapowiada się świetny serial kryminalny. Dancing Bear od Mela Gibsona i scenarzysty Chinatown

Mel Gibson i Robert Towne są łączeni z nowym serialem kryminalnym. Panowie pracują nad adaptacją powieści Dancing Bear Jamesa Crumleya.

21.02.2018
12:07
Dancing Bear: Mel Gibson pracuje nad nowym serialem kryminalnym
REKLAMA
REKLAMA

Centralną postacią książki jest Milo Milodragovitch, detektyw z Montany. Bohater jest alkoholikiem i pięciokrotnym rozwodnikiem, który często zadaje się z typami spod ciemnej gwiazdy. Taki styl życia nie może się dla niego dobrze skończyć. Milo zostaje wplątany w sieć spisków, szantaży i machlojek gruntowych. Całość odbywa się oczywiście przy użyciu narkotyków i broni palnej. Wpływ na akcję ma także przyroda Montany, m.in. niedźwiedzie grizzly.

Pojawiła się szansa, by powieść została przeniesiona na mały ekran.

Zainteresowanie książką Crumleya wyraziła stacja USA Network. Choć projekt wciąż czeka na zielone światło, to do prac zatrudniono kilka głośnych nazwisk ze świata filmu. Opracowaniem fabuły zajmuje się Robert Towne. Scenarzysta w ostatnich latach pracował jako konsultant na planie Mad Men, jednak jego najważniejszym dziełem jest Chinatown, za scenariusz którego został nagrodzony Oscarem.

Autor będzie także jednym z producentów wykonawczych, wśród których znalazł się również Mike Medavoy, współzałożyciel Phoenix Pictures. Filmowiec odpowiedzialny jest m.in. za Cienką czerwoną linię, Wyspę tajemnic czy Altered Carbon. Obaj panowie chcieli zekranizować Dancing Bear jeszcze w należącym do Sony TriStar Pictures, choć pierwotnie miał to być pełnometrażowy film.

Mel Gibson Dancing Bear serial class="wp-image-135661"
REKLAMA

Najgłośniejszą postacią powiązaną z serialem jest jednak Mel Gibson.

Twórca Bravehearta - Walecznego serca zajmie się także produkcją tytułu. Ponadto filmowcowi powierzono reżyserię odcinka pilotażowego. Dwukrotny laureat Oscara przyznał, że Dancing Bear bardzo przypomina Chinatown, chociaż osadzone jest w Montanie lat 70., a w powieści pojawia się mnóstwo kokainy. Gibson ma już pewne doświadczenie w tworzeniu seriali; w 2004 r. był odpowiedzialny za kilka epizodów Świata według Dzikich. Bardziej znany jest jednak z reżyserii filmów, z których ostatnim jest Przełęcz ocalonych z 2016 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA