REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Skasowanie Daredevila wciąż was denerwuje? Matt Murdock zdradził, dlaczego czuje znacznie większy smutek

Skasowanie przez Netfliksa „Daredevila” po trzecim sezonie jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń 2018 roku. Twórcy serialu nie mieli pojęcia, że produkcja zostanie anulowana przed oficjalnym oświadczeniem serwisu. Zaskoczony wiadomością został również serialowy Matt Murdock, czyli Charlie Cox. Aktor skomentował całą sytuację.

07.12.2018
20:05
daredevil netflix
REKLAMA
REKLAMA

„Daredevil” w powszechnej opinii fanów komiksów był najlepszą superbohaterską adaptacją spośród wszystkich seriali - nie tylko tych Netfliksa. Trzeci sezon produkcji doczekał się pochwał ze strony krytyki, a jak poinformowała firma badająca zainteresowanie widzów w internecie Parrot Analytics, był też jednym z najczęściej wyszukiwanych tytułów Netfliksa. Wszystkie te pozytywy na nic się jednak nie zdały.

Netflix oficjalnie kończy współpracę z Disneyem i systematycznie finalizuje produkcję kolejnych superbohaterskich seriali. Ostatnio nadszedł moment pożegnania się z „Daredevilem”, a podobny los w przyszłości czeka zapewne produkcje „Jessica Jones” i „The Punisher”. Ciekawe jednak w jaki sposób wiedza o prawdopodobnym końcu zmieni podejście twórców do fabuły tych seriali. Osoby pracujące przy „Daredevilu” nie miały pojęcia, że czeka ich rychły i przedwczesny koniec.

Duża część fabuły czwartego sezonu serialu była już przygotowana. Aktorzy również nie mogli się już doczekać powrotu na plan.

Jak przyznał wcielający się w tytułową rolę Charlie Cox w rozmowie z Entertainment Weekly, cała ekipa była pewna, że „Daredevil” będzie kontynuowany. W czasach, gdy mnóstwo niedoskonałych seriali trwa po pięć-sześć sezonów, tak wczesne skasowanie dobrej i popularnej produkcji wydawało się nie mieć żadnego sensu. Zwłaszcza, że opowieść Matta Murdocka była daleka od ukończenia:

Prawdę powiedziawszy czułem, że mamy jeszcze mnóstwo historii do opowiedzenia. Rozumiem skasowanie, ale ta wiadomość bardzo mnie zasmuciła. Tak wygląda ten biznes, ale postaci z naszego serialu miały dla fanów wielkie znaczenie. Istnieje szansa, iż nigdy więcej nie zagram Matta Murdocka. Był ogromną częścią mojego życia przez ostatnie cztery i pół roku, dlatego dziwnie się czuję z tą myślą - wyznał Cox.

Słowa aktora potwierdzają jednak coś więcej niż tylko brak wiedzy twórców o zbliżającym się końcu. Ewidentnie wielu osobom wciąż zależy na zrobieniu kolejnych sezonów serialu. Jeszcze przed podaniem oficjalnych informacji przez Netfliksa walkę o produkcję zapowiadali też fani. Dalsze losy postaci najwyraźniej są niejasne. Skoro Cox mówi, że istnieje szansa na brak dalszych odcinków „Daredevila”, to przynajmniej na logikę sytuacja przeciwna także może się wydarzyć.

REKLAMA

W mediach trwają spekulacje, że Disney, który ma w planach różne superbohaterskie seriale, będzie chciał kontynuować produkcję w jakiejś formie na platformie Disney Plus. Nie wiadomo jednak, czy to w ogóle możliwe. A nawet jeśli, to niekoniecznie oznaczałoby to powrót do fabuły opracowanej na potrzeby czwartego sezonu. Cox w rozmowie z EW nie chciał zdradzić żadnych szczegółów na ten temat, ponieważ rany związane ze skasowaniem „Daredevila” jeszcze się nie zabliźniły.

Serial „Daredevil” wciąż można oglądać na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA