REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Marvel Cinematic Universe w rozkwicie. Falcon i Zimowy Żołnierz wystąpią we wspólnym serialu

Marvel Cinematic Universe to jeden z największych sukcesów w ostatnich kilkunastu latach. Na temat kolejnej fazy filmów Marvela wiadomo niewiele, ale pojawiają się nowe informacje o powstających serialach. Właśnie poinformowano, że własną produkcję otrzymają Falcon i Zimowy żołnierz.

31.10.2018
11:27
falcon i zimowy żołnierz
REKLAMA
REKLAMA

W przyszłym roku wystartować ma nowa platforma Video on Demand należąca do Disneya. Oczekiwania związane z przygotowywanym przez firmę serwisem są ogromne, ale spore są też obawy. Rynek i tak wydaje się już mocno przepełniony, zwłaszcza, gdy mowa o takim kraju jak Polska. Powstanie kolejnego dużego gracza z pewnością zachwieje równowagę sił.

Widać to już po ostatnich decyzjach o skasowaniu seriali Iron Fist i Luke Cage, które wzięły się nie tylko ze słabszych notowań tych produkcji, ale też coraz trudniejszych relacji między Disneyem i Netfliksem. Firma założona przez Walta Disneya zwyczajnie nie chce dłużej napędzać konkurenta. Dlatego wszystkie zapowiedziane produkcje Marvela powstają właśnie dla Disney VoD (zwanego w kuluarach Disney play).

Disney stworzy seriale z bohaterami MCU, którzy nie otrzymali solowych filmów.

W połowie września poinformowano, że własne seriale dostaną Loki i Scarlet Witch. W obu produkcjach oczywiście wystąpią aktorzy znani z MCU. Będzie to możliwe dzięki wysokim budżetom, które mają dorównywać niektórym filmom Marvela. Część seriali tworzonych dla Disney VoD będzie mini-seriami, część ma liczyć nawet do dziesięciu epizodów.

falcon i zimowy żołnierz class="wp-image-218360"

Właśnie zapowiedziana produkcja, w której wystąpią Falcon i Zimowy żołnierz, ma być limitowaną serią wyprodukowaną przez Marvel Studio i Kevina Feige. Scenariusz serialu napisze Malcolm Spellman znany z serii Empire.

REKLAMA

Połączenie tych dwóch bohaterów nie dziwi. Obaj są silnie powiązani z postacią Kapitana Ameryki - nie tylko należą do ścisłego grona przyjaciół Steve'a Rogersa, ale też w różnych momentach komiksowej historii przejmowali od niego kostium Kapitana. Na ten moment nie wiadomo, w jakich okolicznościach będzie się toczyć akcja serialu. Obaj bohaterowie do tej pory częściej ze sobą walczyli niż współpracowali, ale nawiązanie przyjaźni wydawało się kwestią czasu. Przynajmniej dopóki na scenę nie wkroczył Thanos.

Falcon i Zimowy żołnierz nie pojawią się na małym ekranie wcześniej niż w 2019 roku. To właśnie wtedy ruszy Disney VoD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA