REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Ostatni mundial Dariusza Szpakowskiego. To koniec pewnej epoki

Kończy się pewna epoka. Mistrzostwa świata w Katarze będą ostatnimi, podczas których usłyszymy głos Dariusza Szpakowskiego. Legendarny komentator nie skomentuje jednak meczów reprezentacji Polski.

16.11.2022
11:06
dariusz szpakowski piłka nożna mistrzostwa świata
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

To będzie smutny mundial dla Polaków. I nie chodzi nawet o to, że jeśli wyjdziemy z grupy, to zapewne nim się obejrzymy, będziemy rozgrywać mecz o honor. Podczas transmisji kolejnych rozgrywek, widzowie po raz ostatni będą bowiem mieli okazję usłyszeć głos kultowego przecież komentatora Dariusza Szpakowskiego.

W czasie swojej kariery Dariusz Szpakowski komentował wszystkie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej od 1978 roku. To jego głos przeprowadzał nas przez porażki i sukcesy reprezentacji Polski. Jak jednak sam zainteresowany stwierdził podczas wczorajszej konferencji TVP:

REKLAMA

Myślę, że to już taki czas i pora, żeby weszło młode pokolenie, zdolne, utalentowane, dające nam entuzjazm i wiarę w to, że poprowadzą biało-czerwonych do sukcesu.

Mistrzostwa Świata 2022 - ostatni mundial Szpakowskiego

Podczas tegorocznego mundialu Dariuszowi Szpakowskiemu nie będzie dane komentować meczów reprezentacji Polski. Jego głos będziemy za to mogli usłyszeć na pewno już w czasie fazy grupowej przy okazji rozgrywek m.in. Brazylijczyków, czy wyczekiwanego przez fanów piłki nożnej starcia Hiszpania Niemcy.

Dariusz Szpakowski - piłka nożna

Dariusz Szpakowski ma 71 lat. Formalnie w zeszłym roku przeszedł na emeryturę. Po przymusowym ponad pięciomiesięcznym urlopie powrócił jednak do pracy.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 rozpoczną się już w tę niedzielę 20 listopada. Pierwszy mecz reprezentacja Polski rozegra we wtorek 22 listopada. Całą imprezę będzie transmitować TVP.

REKLAMA

*Zdj. główne: screen z wideo na YouTube: "Dariusz Szpakowski komentuje finał mundialu. Wyjątkowe nagranie!"

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA